وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد؛

فشار ترامپ به چین شدت گرفت/ برخی شرکت‌های چینی از بورس آمریکا خط می خورند

کدخبر: 355193
اقتصادنیوز : وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که شرکت‌های چینی و غیرچینی که از استانداردهای حسابرسی آمریکا پیروی نکنند، از سال ۲۰۲۱ نمی‌توانند در بورس‌های آمریکا فعالیت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایِبنا، «استیون منوچین» و سایر مقامات آمریکایی هفته گذشته به منظور حصول اطمینان از اینکه شرکت‌های چینی براساس استانداردهای مشابهی با شرکت‌های آمریکایی فعالیت کرده و از این طریق پکن را به گفتمان مستقیم ترغیب کنند، این اقدام را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا توصیه کردند.

بر اساس گزارش رویترز، منوچین در جریان جلسه توجیهی کاخ سفید با اشاره به اینکه که انتظار می‌رود کمیسیون مذکور این توصیه را از پایان سال آینده اجرایی کند، گفت: همه شرکت‌ها باید با استانداردهای حسابرسی مشابهی مطابقت داشته و از آن تبعیت کنند و در غیر اینصورت از فعالیت در بورس آمریکا منع خواهند شد.

سهام وال استریت

این توصیه بخشی از فشار دولت «دونالد ترامپ» به منظور اصلاح آنچه آنها عدم توازن قابل توجه در روابط بین دو اقتصاد برتر جهان می‌خوانند، انجام شده است. تنش‌ها مابین پکن و واشنگتن در ماه‌های اخیر و در خصوص مدیریت ویروس کرونا از سوی چین، موضوعات مرتبط با هنگ کنگ و مسائل حقوق بشری تشدید شده است.

ترامپ در این خصوص گفته است که چین علاوه بر این، از پایبندی به تعهد خود مبنی بر خرید کالاهای آمریکا تحت فاز اول توافق تجاری که در ماه ژانویه به امضا رسیده، ناکام مانده است. وی در اینباره گفت: ما فاز اول توافق تجاری را انجام دادیم و توافق فوق العاده‌ای بود و به یکباره حجم کلی واردات (توسط چین) بسیار پایین آمد.

وی در ادامه گفت که افزایش خرید محصولات آمریکایی در سال آتی و تحت توافق تجاری «هرگز از دست رفتن جان انسان‌ها را در آمریکا و سرتاسر جهان جبران نمی‌کند.» ترامپ علاوه بر این درخواست خود را از سازمان تجارت جهانی مبنی بر توقف رفتار با چین به عنوان کشوری در حال توسعه تکرار و اینگونه استدلال کرد  که چنین رفتاری به پکن امتیاز ناعادلانه‌ای برابر آمریکا و سایر کشورها می‌دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما