رقابت کلنگی‌های خیابان 17 شهریور با آپارتمان‌های شمال شهر

نرخ اجاره بها در بافت تاریخی تهران

کدخبر: 355570
اقتصادنیوز : برخی از مالکان خانه های قدیمی، کرایه خود را به صورت شبانه دریافت می کنند . این خانه های قدیمی بدون داشتن هیچ امتیازی به اندازه خانه های شمال شهر برای مالکانشان عایدی دارند .

به گزارش اقتصادنیوز ، آپارتمان های محله های اطراف بازار و منطقه 12 مستاجران همیشگی خود را دارد . 2 قشر بیشترین داوطلب اجاره خانه های کوچک مقیاس این محله ها هستند . خانه های قدیمی این محله نیز مستاجران ویژه خود را دارد .

مستاجران ویژه خانه های محدوده بازار

دانشجویان و کارگرانی که در محدوده بازار فعالیت می کنند یا در کارگاه های اطراف بهارستان و شوش مشغول به کار هستند بیشتر در همین منطقه  زندگی می کنند. به گفته یکی از مشاوران املاک این منطقه بیشتر این خانه ها توسط چند نفر اجاره می شود .

برخی از مالکان خانه های قدیمی هم به صورت مجردی و کرایه خود را به صورت شبانه دریافت می کنند . این خانه های قدیمی بدون  داشتن هیچ امتیازی به اندازه خانه های شمال شهر برای مالکانشان عایدی دارند . به گفته یکی از اهالی محدوده خیابان 17 شهریور نرخ اجاره شبانه این خانه ها از شبی 30 هزار تومان به بالا است .

 بیشتر آپارتمان های این محدوده بیش از 9 سال از سن بنایشان می گذرد و فراوانی خانه های بالای 30 سال دراین منطقه زیادتر از سایر مناطق است و نشان می دهد تمایل به نوسازی ملک در این منطقه چندان نیست .

 منطقه 12 را نمی توان در لیست مناطقی آورد که نرخ اجاره بهای پایینی دارند و به نسبت مناطق هم مرز خود مانند 11 و 14 ،15 ،اجاره آپارتمان های مسکونی بالاتر است .

به طور مثال آپارتمانی 70 متری در خیابان خورشید  260 میلیون تومان رهن کامل پیشنهاد شده است .

J3 (3)

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما