کدخبر: ۳۵۵۸۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نتایج نظرسنجی از ۱۰۸۰ پایتخت نشین؛

اثر کرونا بر درآمد خانوارهای تهرانی /نگرانی از مرگ و میر بالا رفت

اقتصادنیوز : بر اساس تازه ترین نظرسنجی از تهرانی ها، ۵۸ درصد مردم نگران مرگ و میر و ۳۵ درصد نگران اثرات منفی اقتصادی همه گیری ویروس کرونا هستند .

به گزارش اقتصادنیوز ، براساس تازه ترین نظرسنجی شهرداری تهران که از 1080 شهروند تهران انجام شده است، نگرانی از مرگ و میر ناشی از کرونا بیش از نگرانی از اثرات منفی اقتصادی شده است. 

photo_2020-08-15_13-19-14 (4)

بر اساس این نظرسنجی ۵۸ درصد نگران مرگ و میر هستند و ۳۵ درصد نگران اثرات منفی اقتصادی، جنسیت و تحصیلات و فعالی وضع فعالیت تفاوتی در این قضاوت ندارد.

1

همچنین 65 درصد پاسخگویان گفته اند که کرونا باعث کاهش درآمد خانوارهای آنها شده است. 

در اسفند همین سوال از شهروندان تهرانی پرسیده شده بود که در آن مقطع زمانی، ۷۰ درصد از کاهش درآمد خود گفته بودند. بیشترین میزان اثر کرونا بر کاهش درآمد در کارکنان مستقل بوده است.

براساس این نظرسنجی، ۷۶ درصد از پاسخگویان اعلام کرده اند که بیرون از خانه همیشه از ماسک استفاده می کنند  و البته زنان بیش از مردان به استفاده از ماست مقید هستند . 

17 پاسخگویان نیز گفته اند  در خانواده‌شان کسی هست که به کرونا مبتلا شده باشد. این درحالیست که در میانه فروردین 99، این پرسش مطرح  از پایتخت نشینان پرسیده شده بود که در آن مقطع زمانی ۳.۵% گفته بودند در خانه و خانواده شان حداقل یک نفر به کرونا مبتلا شده است.

این مطلب برایم مفید است
37 نفر این پست را پسندیده اند