کدخبر: ۳۵۶۰۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حذف مالیات بر سهام و سپرده بانکی از طرح مجلس

اقتصادنیوز :‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بند مربوط به اخذ مالیات از سهام و سپرده بانکی از طرح مجلس در اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم حذف شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از صدا و سیما ،محمد رضا پور ابراهیمی از تغییر عنوان این طرح خبر داد و افزود: طرح اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم جایگزین طرح مالیات بر عایدی شد، اما در ذیل این سرفصل موضوع مالیات بر عایدی هم قرار گرفته است.

وی با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم، خاطرنشان کرد: محتوای متن طرحی که در ابتدای مجلس یازدهم در قالب طرح مالیات بر عایدی آمده بود، شامل مالیات بر سهام و سپرده‌های بانکی می‌شد که این موضوع کاملا از دستور کار خارج شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: موضوع مالیات بر عایدی که در ذیل طرح اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم گنجانده شده است، هیچ ارتباطی با مالیات بر سهام و سپرده‌های بانکی ندارد و در کمیسیون اقتصادی نیز بر این موضوع تاکید شد.

وی با اشاره به لزوم تصویب این قانون تا زمان بررسی بودجه سال آینده، گفت: تصمیم گیری هر چه سریعتر در حوزه‌های مالیاتی یکی از مولفه‌های مهم اصلاح ساختار اقتصادی بودجه است.

همچنین در جلسه بعد از ظهر امروز کمیسیون اقتصادی کلیات طرح بانکداری جمهوری اسلامی نیز تصویب شد.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند