کدخبر: ۳۵۶۱۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نگاه معامله‌گران به روزهای پیش‌رو

سقوط بورس، دلار را جذاب نکرد+جدول ونمودار

اقتصادنیوز: روز یک‌شنبه، شاخص بازار سهام ۶۷ هزار واحد ریزش کرد، ولی سومین افت تاریخی این بازار هم کافی نبود که قیمت دلار با نوسان خاصی رو به رو شود.

به گزارش اقتصادنیوز  در ابتدای دومین روز هفته، اسکناس آمریکایی بیشتر به دنبال افت قیمت بود و حتی تا مرز 22 هزار تومانی نیز عقب نشست؛ با این حال، این نقطه مورد حمایت معامله گران قرار گرفت و با افزایش خریدها، قیمت این ارز به سوی محدوده 22 هزار و 300 تومانی میل کرد.

معامله گران ارزی در فاز استراحت

آمارها نشان می دهد: میزان نوسان نسبت به هفته گذشته بسیار کمتر بود و نشان می داد که معامله گران در موقعیت استراحت قرار گرفته اند و با احتیاط روند معاملات را دنبال می کنند. به گفته برخی بازیگران باتجربه ارزی، تا زمانی که قیمت در دامنه 22 تا 22 هزار و 500 تومانی قرار دارد، نمی‌وان از مسیر آینده قیمت سخن گفت.

d3

البته بسیاری از فعالان، انتظار داشتند با افت شدید روزهای اخیر بازار سهام، بخشی از سرمایه گذاران، مقداری از سرمایه خود را از بورس خارج کرده و روانه بازار ارز کنند؛ با این حال، شواهد قیمتی حداقل نشان می دهد چنین اتفاقی رخ نداده است و افت بورس تغییری در مسیر قیمتی دلار نگذاشته است.

سیگنال درهم به دلار

امروز از  سوی نرخ حواله درهم نیز یک سیگنال محسوس افزایشی به بازار داخلی ارسال شد. نرخ حواله درهم بین کف و سقف 6هزار و 100 تا 6 هزار و 200 تومان تغییرات خود را به ثبت کرد؛  با نرخ حواله ساعت 5 بعدازظهر امروز، ارزش دلار در بازار داخلی می توانست نزدیک به 22 هزار و 700 تومان باشد.

d2

به گفته برخی فعالان، تا زمانی که درهم بالای مرز 6 هزار تومانی قرار دارد، نمی توان تصور افت قابل توجه در بازار دلار را داشت. به همین دلیل است که نوسانات قیمتی درهم با دقت از سوی بازیگران سبزه میدان و خیابان فردوسی رصد می شود.

لمس قیمت در بازار سکه

سکه تمام بهار آزادی هم امروز مانند درهم و دلار در مجموع افزایش قیمت را تجربه کرد؛ این فلز گران ها در ابتدای روز به سوی قیمت های پایین تر حرکت کرد و حتی کف قیمت بسته شده هفته گذشته یعنی نقطه 10 میلیون و 350 هزار تومانی را لمس کرد، ولی در ادامه روز همسو با رشد قیمت دلار خود را بالا کشید و توانست به محدوده 10 میلیون و 600 هزار تومانی برسد که تقریبا دیروز صبح در آن قرار داشت.

d1

آینده بازار سکه و ارز

برگشت از کف قیمتی، انتظار سکه بازان و دلارکاران را نسبت به ادامه رشد سکه و دلار بالا برده است، با این حال، هر دو زیر نقاط مقاومتی مهمی قرار دارند و تا زمانی که شکسته نشوند، تقاضای بیشتری را به بازار وارد نخواهد شد. برای دلار نقطه 22هزار و 500 تومانی اهمیت دارد و برای سکه بازان نقطه 10 میلیون و 900 هزار تومانی. البته عده ای در بازار ارز رشد میان مدت و ورود به کانال صعودی را منوط به این می دانند که دلار خود را بالای مرز 23هزار تومانی تثبیت کند.

جدول سکه و ارز

این مطلب برایم مفید است
83 نفر این پست را پسندیده اند