نایاب شدن اتاق های تک تخته در ایام کرونایی

کوچ مجردها از خانه به خوابگاه +جدول

کدخبر: 356294
اقتصادنیوز : تعطیلی مراکز آموزشی تاثیری بر کاهش ساکنان خوابگاه های دانشجویی و کارمندی نداشته و به دلیل افزایش نرخ اجاره بها برخی از افراد مجرد که پیش از این قدرت اجاره خانه های کوچک را داشتند مجبور به کوچ به خوابگاه های کارمندی شده اند .

به گزارش اقتصادنیوز، اگر افزایش نرخ اجاره بها، برخی از خانواده ها را به شهرهای اطراف تهران و مسکن های مهر کوچ داد، برای مجردهایی که پیش از این قدرت اجاره واحد های کوچک را داشتند به خوابگاه های کارمندی کشاند .

بیشتر این خوابگاه ها، خانه 3 تا 4 طبقه در مرکز شهر هستند اما کارمندانی که به دنبال این نوع خوابگاه ها  در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران هستند هم می توانند به راحتی خوابگاه مطلوب خود را البته با صرف مبالغ بالاتر پیدا کنند.

اجاره ماهیانه اتاق 4 متری یک تخته چند؟

اجاره ماهیانه یک اتاق 4 متری یک تخته در اطراف میدان ولیعصر یک میلیون و 600 هزار تومان است . اتاق تک نفره در مناطق شمالی با امکانات محدود از جمله تلویزیون، کمد اختصاصی، یخچال و تهویه 2 میلیون تومان است .

در خوابگاهی در محله جردن، اتاق دو تخته یک میلیون و 50 تومان و ودیعه آن یک میلیون و 500 هزار تومان است . مبالغ ودیعه برای یک ماه تا سه ماه پیش بینی شده است . در برخی از خوابگاه های کارمندی که فضاهای عمومی بیشتری دارند، مانند اتاق مطالعه نرخ ها افزایش پیدا می کند .

IMG_20190617_155304_922 (1)_0

یکی از ساکنان خوابگاه کارمندی در محدوده هفت تیر می گوید: «در خوابگاه ما  هر طبقه حدود 100 تا 110 متر زیربنادارد و هر طبقه 6 اتاق خواب دارد  که متراژ اتاق ها بین 6 تا 15 متر است. »

وقتی قیمت تخت ها در هر اتاق متفاوت می شود

قیمت‌ها از 450 هزار تومان برای اتاق هشت تخته شروع می شود و برای اتاق یک تخته باید یک میلیون 800 هزار تومان بپردازیم. اتاق های 6 تخته 12 متری هستند و برای هر تخت باید 500 هزارتومان بپردازیم. البته این نرخ تخت های ردیف پایین است. تخت های ردیف بالا، 20 هزار تومان ارازنتر است.

او با اشاره به ظرفیت این خوابگاه که 120 نفر است می گوید: «برای اتاق های یک تخته، دوتخته، چهارتخته و 6 تخته، هر کدام یک یخچال فریزر درنظر گرفته شده است و تنها اتاق های 8 تخته می توانند دو یخچال فریزر داشته باشند.»

در این خوابگاه، یک آشپزخانه برای هر دو طبقه در نظر گرفته شده است و در هر طبقه دو حمام و دوتا دستشویی وجود دارد.

خوابگاه دیگری در میدان هفت تیر با ظرفیت 50 نفر، نرخ اجاره اتاق ها از 400 تا 600 تومان است . اتاق های 10 تخته 400 تومان است و اتاق های 6 تخته 500 تومان و 4 تخته 600 تومان. این خوابگاه 3 واحد از یک آپارتمان بود که یکی از واحد ها زیر زمین بوده و متراژ کل هر واحد حدود 85 متر است.

نایاب شدن اتاق های تک تخته در ایام کرونایی

در خوابگاه دیگری در محدوده خیابان انقلاب، یک ملک مسکونی به مساحت 60 متر به واحد خوابگاهی تبدیل شده است. این واحد 60 متری، برای10 نفر ظرفیت درنظر گرفته است. قیمت ها در اتاق های شش تخته 600 هزار تومان و در اتاق 4 تخته 800 هزارتومان است. یک حمام و یک دستشویی کل ظرفیت بهداشتی این خوابگاه است

تعداد اتاق تک تخته کم است و در بیشتر خوابگاه ها  به ویژه در ایام کرونایی پایتخت نایاب است وبه سختی می توان اتاق تک تخته پیدا کرد .

جمعیت کم خوابگاه یکی از ویژگی ممتاز آنها محسوب می شود . به طور مثال خوابگاهی در محدوده فاطمی به عنوان امتیاز خوابگاه سطح تحصیلات مستاجران و جمیعت کم درهر طبقه (17 نفر)‌ را عنوان می کند .

درجدول زیر قیمت برخی از خوابگاه های کارمندی آمده است . برخی از این خوابگاه ها مبلغی برای ودیعه در نظر نگرفته یا مبلغی اندکی در حدود 200 تا 300 هزار تومان پیش بینی کرده اند .

*قیمت های جدول به تومان است .

خوابگاه مجردی

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما