خرید سهام حقیقی ها در بورس شنبه

کدخبر: 357282
اقتصاد نیوز : رضا شاکری تحلیل گر بازار سرمایه با بررسی معاملات روز شنبه نمادهای مورد استقبال سرمایه گذاران حقیقی را بررسی کرد

این تحلیل گر  در دنیای اقتصاد نوشت: روز شنبه هر کد حقیقی در سهم سدبیر به‌طور متوسط حدود ۳۹۰ میلیون تومان خرید کرده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۱۱ میلیون تومان فروش داشته است.این تحلیل گر نوشت: در برخی نمادها نسبت قدرت خریدار به فروشنده بالای ۲ ثبت شد درصورتی که قیمت آخرین معامله آنها از قیمت آغازین کمتر بود.

این نسبت‌ها در نمادهای سهگمت، ساوه، وایران، ثاباد و دابور دیده شد. از میان این نمادها نیز می‌توان به نماد وایران با میانگین خرید هر کد حقیقی حدود ۳۶ میلیون تومان و نسبت قدرت خریداران حقیقی به فروشندگان حقیقی ۱۸/ ۲ اشاره کرد. همچنین تابلوی این نماد نشان می‌دهد میانگین ۱۰ روزه سرانه خرید هر کد حقیقی آن حدود ۵/ ۱۳ میلیون تومان بوده است.

در واقع نسبت‌های بالای خریدار و ورود پول‌های درشت به سهام می‌تواند یکی از نشانه‌های رشد قیمتی آن باشد، اما برای تشخیص آن نباید این نسبت‌ها را برای یک روز مد نظر قرار داد، بلکه باید برای چند روز معاملات آن را زیر نظر داشت به این دلیل که افرادی که با پول‌های سنگین قصد خرید سهام را دارند سعی می‌کنند با چراغ خاموش وارد شوند و به اصطلاح زمانی که فروشنده خاصی در سهم وجود ندارد روند مثبت حرکتی را آغاز می‌کنند.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما