اکتشاف ۲ میدان کوچک نفت و گاز در عربستان

کدخبر: 358715
اقتصادنیوز : وزیر انرژی عربستان اعلام کرد شرکت آرامکو دو میدان نفت و گاز در مناطق شمالی این کشور کشف کرده است. این اکتشاف به عربستان کمک می کند به اهداف گازی خود برسد و گاز غرب این کشور که در حال حاضر فاقد شبکه گازی است، تامین می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان اعلام کرد شرکت آرامکو دو میدان نفت و گاز در مناطق شمالی این کشور کشف کرده است.

صادرات نفت عربستان 66000 بشکه افزایش یافت

بر اساس گزارش بلومبرگ، تولید گاز از میدان حدابه الحجره نزدیک به مرز عراق آغاز شده و روزانه 16 میلیون فوت مکعب گاز و 1944 بشکه میعانات گازی از آن به دست می آید. میدان نفتی جدید ابرق الطلوع هم تولید روزانه 3 هزار بشکه نفت خام، 49 هزار بشکه میعانات گازی و 1.1 میلیون فوت مکعب گاز طبیعی را آغاز کرده است.

 شرکت آرامکو اعلام کرد به حفاری ادامه می دهد تا بتواند ظرفیت انرژی این میادین نفتی را ارزیابی کند.

رابین میلز، موسس شرکت مشاوره «قمری انرژی» در دوبی اظهار داشت:« این کشف آرامکو در مقایسه با ظرفیت تولید فعلی 8.5 میلیون بشکه در روز این شرکت بسیار اندک است ولی کمک می کند عربستان به هدفش برای تقویت تولید غیرنفتی برسد. اگر حجم و هزینه های تولید مناسب باشد، به عربستان کمک می کند به اهداف گازی خود برسد و گاز غرب این کشور که در حال حاضر فاقد شبکه گازی است، تامین می شود».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما