کدخبر: ۳۵۹۴۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رییس کل بانک مرکزی: مالکان عمده سهام در بازار سرمایه نقش بازارسازی را ایفا کنند

اقتصادنیوز : رییس کل بانک مرکزی گفت: مالکان عمده سهام اعم از نهادهای دولتی عمومی غیردولتی، بنگاه های خصوصی بزرگ و حتی شرکت های تابعه بانک ها نقش بازارسازی ایفا کنند.

به گزارش اقتصادنیوز، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی درخصوص بازار سرمایه نکاتی را عنوان کرد. همتی اظهارکرد: اقبال مردمی به بورس موضوع مهمی است و عملکرد سرملایه گذاران کوچک و بزرگ، پشتوانه بازار سرمایه است. لذا نظر به ورود طیف گسترده سرمایه گذاران جدید، تعامل حرفه ای ، ارائه آموزش های سرمایه گذاری و شفافیت نهادهای مجری معاملات و معامله گران با این دسته از سرمایه گذاران، منجر به حفظ منافع و تداوم حضور بلند مدت و فعالیت آنها در بازار خواهد بود.

رییس کل بانک مرکزی اظهارکرد: مالکان عمده سهام  اعم از نهادهای دولتی عمومی غیردولتی، بنگاه های خصوصی بزرگ و حتی شرکت های تابعه بانک ها که طی چند ماه گذشته به دلیلی رشد سهامشان منتفع شده اند،  نقش بازارسازی ایفا کنند و برای اتطمینان دادن به سرمایه گذاران خرد در جهت نقدشوندگی بازار و محافظت در برابر نوسانات اقدام کنند. 

او در ادامه با اشاره به اقدامات حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه افزود: بانک مرکزی ، توسعه بازار سرمایه و افزایش سهم آن در نظام تامین مالی را در راستای اصلاح ساختاری اقتصاد و ثبات مالی میداند و از آن حمایت می کند.  استقرار نظام عملیاتی بازار باز و توسعه ابزارها و بازار بدهی دولتی و انتشار گواهی اعتبار مولد را در این راستا پی می گیرد.

او در پایان پیشنهاد کرد که بازارسازی در جهت حفظ نقدشوندگی در بازار سهام بصورت عاجل با همکاری جدی سهامداران عمده و صندوق های سرمایه گذاری و سایر بازیگران اصلی بازار سرمایه انجام گیرد.

 

همتی3

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند