کف 1900 اونس پایدار می ماند؟

لحظات حساس در بازار طلا/واکنش ترامپ به آمار بیکاری:Wow

کدخبر: 359480
اقتصادنیوز : انتظار می‌رفت که نرخ بیکاری ماه اوت آمریکا 9.8 درصد برسد یعنی 0.4 درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل. اما داده‌های منتشر شده 1.8 درصد کاهش را نشان می‌دهند که باعث غافلگیری بازار طلا شد.

به گزارش اقتصادنیوز، سرانجام آماری که بازار ها برای آن شمارش معکوس گذاشته بودند منتشر شد. امروز در ساعت هشت و نیم صبح به وقت نیویورک و پنج عصر به وقت تهران آمار نرخ بیکاری آمریکا به همراه داده‌های مرتبط منتشر شد. در دقایق بعد از انتشار آمار بیکاری ماه اوت قیمت اونس 22 دلار کاهش داشت و به قیمت 1917 دلار رسید. درحالی‌که قیمت اونس قبل از انتشار این مجموعه بسیار‌کم نوسان بین 1935 و 1940 دلار قرار داشت.

جدول قیمت طلا

پایان درخشش طلا؟

نرخ بیکاری ماه گذشته 10.2 درصد بود و پیش‌بینی‌ می‌شد این ماه نرخ بیکاری به 9.8 درصد برسد. اما آمار منتشر شده دقایق پیش نشان می‌دهد که نرخ بیکاری به 8.4 درصد کاهش یافته که از انتظارات و پیش‌بینی‌ها بسیار پایین‌تر بود.کاهش بیش از حد انتظار نرخ بیکاری برای سرمایه‌گذاران به این معناست که سرعت ترمیم اقتصادی سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها  بوده است. این سیگنال باعث شد بسیاری به سمت فروش طلا هجوم آورند که نتیجه آن، سقوط اونس طلا به کف قبلی 1925 دلار شد.در عین حال هنوز کف 1900 دلاری مقاومت کرده است در حالی که قبلا تصور می شود با بهبود نرخ بیکاری این کف در بازار طلا بشکند.ساعت های آینده برای بازار طلا حساس توصیف می شود.45 دقیقه پس از انتشار این امار طلا سطح 1920 دلار را لمس کرد و ترامپ نیز بلافاصله توئیت زد:"ارقام عالی اشتغالزایی.واو،بهتر از این نمی شود."سطح 10 درصد سریعتر از آنچه تصور می شد شکسته شد.

نرخ بیکاری

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما