بازار طلا در هفته آینده چه روندی خواهد داشت؟+نمودار

گرگ های وال استریت در کمین طلا

کدخبر: ۳۵۹۵۲۷
با وجود شوک نرخ بیکاری آمریکا کف حمایتی در بازار طلا استوار ماند و قیمت اونس3 دلار نسبت به ابتدای روز افزایش قیمت داشت. اما هنوز در مقایسه با آغاز هفته 30 دلار کاهش قمیت نشان می دهد.
گرگ های وال استریت در کمین طلا

به گزارش اقتصاد نیوز، در روز جمعه 14 شهریور، اونس طلا در نهایت با 3 دلار افزایش قیمت، در پایان کار بورس نیویورک، به قیمت 1934 دلار رسید.  در این روز قیمت اونس بین 1941 دلار و 1915 دلار، نوسانی 26 دلاری داشت. مانند دو روز گذشته تحلیل‌های فنی برای روز آینده همچنان نامشخص و خنثی هستند.

پیش‌بینی‌فنی

بیکاری هم نتوانست طلا را از تکرار نوسان خارج کند

قیمت اونس در آغاز هفته 1964 دلار بود و دیروز در روز جمعه به قیمت 1934 دلار رسید. این هفته قیمت اونس طلا 30 دلار کاهش داشت و بین 1995 و 1915 دلار نوسانی چشمگیر داشت. این نوسان چشمگیر اما اتفاق جدیدی نیست.

در حالی که اونس امروز در نیمه اول 1900 دلاری قرار داشت، انتشار آمار بسیار مثبت نرخ بیکاری آمریکا هم نتوانست ضربه نهایی مهلک را به طلا بزند. این نشان‌دهنده این است که کف حمایتی طلا در حال حاضر بسیار مستحکم و ماندگار است. حال که شاخص اقتصادی مهمی برای طلا مانند نرخ بیکاری امریکا هم نتوانست سر طلا را زیر 1900 دلار ببرد شاید تنها اخبار قطعی و جدی از تولید واکسن معتبر بتواند طلا را به کانال 1800 دلار ارسال کند.

نمودار طلا

به نظر می‌رسد مانند سه هفته گذشته طلا به مرحله تکرار نوسان بین 1900 و 2000 ادامه دهد و این بی‌رمقی و تکرار نیز در نظرسنجی‌های کیتکو نیز مشهود است.

وال استریت بالاخره نسبت به طلا خرسی می‌شود

بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو، احساسات تحلیلگران نسبت به آینده طلا در حالی که قیمت طلا در دام الگوی تکرار نوسان افتاده  منفی شده است.

سرمایه گذاران کوتاه مدت و نوسان‌گیران به طور قابل توجهی از نوسانات بازار طلا صعود می برند. اما  دیدگاه تحلیلگران وال استریت نسبت به روند طلا، حداقل تا هفته‌ای آینده تغییر کرده است. پس از یک هفته مرخصی ، خرس‌های طلا بزرگترین بلوک رای دهنده در آخرین نتایج بودند.

با این حال، گرچه احساسات کوتاه مدت در فضای طلا تغییر کرده است، اما بسیاری از تحلیلگران قیمت های پایین تر را فرصت خرید می دانند.

کریس وکیو، استراتژیست ارشد ارز در دیلی‌اف‌اکس ، گفت: روند اساسی در بازار طلا همچنان قوی است.

بیل باروچ، رئیس بلولاین‌فیوچرز گفت: من منتظرم که قیمت طلا پایین بیاید تا بتوانم وارد بازار شوم و بیشتر بخرم.در واقع گرگ ها به دنبال شکار طلای ارزان هستند.

مانند هفته‌های گذشته ای هفته نیز 15 متخصص وال استریت در آخرین نظرسنجی کیتکو شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان ، چهار یا 27 درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا افزایش می‌یابد، 9 تحلیلگر، یا 40 درصد، اظهار داشتند که انتظار دارند قیمت های پایین تری را ببینند و پنج رای دهنده ، یا 33 درصد نسبت به فلز گرانبها بی طرف بودند یا نتیجه آن را بی‌رمق تصور می‌کنند.

در عین حال، احساسات در میان سرمایه گذاران مین‌استریت یا عمومی همچنان صعودی است. در یک نظرسنجی آنلاین، 1226 رای به دست آمد. از این تعداد ، 738 پاسخ دهنده یا 58 درصد به دنبال افزایش طلا در هفته آینده بودند. 272 نفر دیگر، یا 22 درصد، رای به روند نزولی دادند، در حالی که 253 رای دهنده ، یا 20 درصد، بی طرف بودند.

نظرسنجی طلا

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید