کدخبر: ۳۶۱۸۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توصیه مهم رئیس کل بانک مرکزی به مردم/ نرخ ارز دوام نخواهد داشت

اقتصاد نیوز : رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: نرخ‌های ارز در بازار، اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. وی به مردم تاکید کرد: دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین: عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی  در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: از چند هفته پیش دولت آمریکا با طرح لغو تمام معافیت‌های تحریمی و راه‌اندازی ماشین تبلیغاتی خود توسط رسانه‌های وابسته، آخرین تلاش‌های خود را برای ایجاد التهاب در بازار ارز کلید زد.

سبقت نرخ دلار صرافی ملی از نرخ بازار آزاد

وی اظهار کرد: به نظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی مانده باشد. آمریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند و طبیعی است که نوسان‌گیران و سودجویان در بازار ارز برای بهره‌گیری از فضای تبلیغاتی تلاش لازم به عمل بیاورند.

همتی افزود: پیش از این هم گفتم که ثبات بازار ارز برای بانک مرکزی اولویت دارد و در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتراژ و نوسان گیری نخواهد داد.

وی در ادامه نوشت: بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه تسهیل و تسریع تامین ارز واردکنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کرد که آنها نیز می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را علاوه بر صرافی‌های بانکی، مستقیم به صرافی‌های مجاز جهت واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند.

رئیس کل بانک مرکزی در پایان تاکید کرد: نرخ‌های ارز در بازار اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند