رصد بازار خودروهای داخلی

سرازیری دنا در بازار امروز + جدول

کدخبر: ۶۱۱۶۲۴
اقتصادنیوز: پرطرفدارهای ایران‌ خودرو امروز هم به روند نوسانی خود ادامه دادند و با حداقل کاهش در بازار عرضه شدند، روندی که از هفته گذشته شاهد آن بودیم.
سرازیری  دنا در بازار امروز + جدول

به گزارش اقتصادنیوز؛ براساس رصد بازار نبود خریدار از یک سو و تعمیق رکود در بازار خودرو در بازار از جمله دلایلی است که فعالان بازار خودرو نوسان اندک قیمتی در این بازار را به آن نسبت می‌دهند و معتقدند تداوم شرایط کنونی خواب خودروهای داخلی را به همراه خواهد داشت. نوسان اندک قیمتی در حالی در بازار حاکم است که این روزها 4 مرحله از فروش خودروهای وارداتی برگزار شده و این امر پیش‌تر این گمانه را به وجود آورده بود که قیمت برخی خودروها کاهش قابل توجهی خواهد یافت پیشبینی که درست از آب در نیامد. فعالان بازار معتقدند تدوام ثبات دلار در بازار یکی از عوامل اثرگذار بر قیمت خودروهای داخلی محسوب‌ می‌شود، عاملی که چندی است با نوسان اندک در بازار عرضه می‌شود.  

براساس ارزیابی بازار امروز «دنا پلاس توربو اتوماتAT» با کاهش 3 میلیونی قیمت بیشترین کاهش قیمت را به خود اختصاص داد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8» ، «تارا اتوماتV2»، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است «پژو 206 دنده‌ای» در بازار 476 میلیون تومان قیمت خورد و افت 2 میلیونی داشت، اما «هایما S8 پلاس» بدون تغییر یک میلیارد و 660 میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تارا اتوماتV2» در بازار کاهش 2 میلیونی داشت و در بازار امروز 755 میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان می دهد در میان خانواده دنا هم امروز «دنا پلاس 6 دنده توربو» کاهش دو میلیون تومانی داشت و در بازار 730 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و «دنا پلاس توربو اتومات» هم 796 میلیون تومان قیمت خورد و کاهش 3 میلیونی را تجربه کرد. از سوی دیگر بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «207 دنده‌ای» هم در بازار بدون تغییر 608 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 2 میلیونی داشت.

سااااایپا یک

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید