کدخبر: ۱۵۴۰۷۷ لینک کوتاه

نیروهای عراقی آماده حمله به مرکز موصل

رمانده تیپ طلایی دوم متعلق به یگان ضد تروریسم عراق گفت: نیروهای عراقی با آزادسازی محله‌های مهم عدن، البکر، کرکوکلی و الاربجیه در شرق شهر موصل ضمن حفظ جان مردم آماده حمله به مرکز این شهر هستند.

سرلشکر «معن السعدی»، فرمانده تیپ طلایی دوم متعلق به یگان ضد تروریسم عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در عراق در خصوص عملیات موصل اظهار داشت: نیروهای یگان ضد تروریسم چندین محله در شرق موصل شامل عدن، البکر، کرکوکلی و الاربجیه را پس از درگیری های شدید و جنگ خیابانی با تروریست های داعش بازپس گرفته و همچنان به حملات خود ادامه می دهند.

وی افزود: در حالی که شمار زیادی از تروریست ها به مرکز شهر عقب نشینی کرده اند برخی از آنها نیز در داخل تونل های ورودی موصل مخفی شده اند.

این فرمانده عراقی تاکید کرد: یگان های ما پس از آزادسازی چندین محله دیگر و تازه ترین آن محله التحریر در شمال شرق موصل به پیشروی های میدانی بزرگی در این منطقه دست یافته اند و آمادگی های فشرده ای برای تکمیل بازپس گیری این مناطق و حرکت به سوی مرکز موصل فراهم است.

السعدی با اشاره به خطر مناطق شرقی و شمال شرقی موصل به دلیل رویارویی مستقیم نیروهای عراقی با دشمن در داخل محله های مسکونی، گفت: نیروهای امنیتی همچنین برای حفظ جان غیرنظامیان حاضر در این مناطق که داعش آنها را مجبور به ماندن کرده با احتیاط در حال پیشروی هستند.

وی تاکید کرد: از زمان یورش نیروهای عراقی به داخل محله های مسکونی موصل صدها خانواده را از چنگ داعش نجات داده و به مناطق امن منتقل شده‌اند.