کدخبر: ۱۵۴۹۵۹ لینک کوتاه

بارش برف همچنان۶ محور مواصلاتی کشور را مسدود نگه داشته است!

مسوول مرکز مدیریت راه های کشور گفت: ۶ محور مواصلاتی کشور همچنان تا اطلاع بعدی به علت بارش برف، نبود ایمنی و آبگرفتگی مسدود است.

یاسر خالدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محور فرعی شمشک - دیزین (حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پایین) واقع در استان های تهران و البرز تا اطلاع بعدی بدلیل نبود ایمنی کافی، مسدود است.
به گفته وی، کمربندی دهلران - اندیمشک واقع در استان ایلام تا اطلاع بعدی بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر دهلران انجام می شود. محور رامیان - اولنگ - شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان نیز تا اطلاع بعدی بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود خواهد بود.
خالدی با بیان اینکه محور اندیکا - ایذه، واقع دراستان خوزستان بدلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی و نبود ایمنی کافی در این مسیر همچنان مسدود است، گفت: محور پونل- خلخال ( حدفاصل زندانه تا الماس ) واقع در استان گیلان تا اطلاع بعدی، بدلیل بارش شدید برف ، کولاک و نبود ایمنی کافی مسدود شده است.
به گفته وی، محور سروآباد- پاوه ( محدوده گردنه تته)، واقع در استان کردستان بدلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی همچنان تا اطلاع بعدی مسدود خواهد بود.
خالدی یادآورشد: بر اساس تصاویر دریافتی از تردد شمارهای موجود در راه های مواصلاتی کشور آزادراه کرج - تهران، آزاد اه کرج - قزوین ، آزادراه تهران - کرج، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه ساوه - تهران، تهران - پاکدشت، آزادراه تهران- ساوه، پاکدشت - تهران، تهران - شهریار و آزادراه تهران - قم در 24 ساعت گذشته بیشترین تردد خودروها را به خود اختصاص دادند.
مسوول مرکز مدیریت راه های کشور با توجه به فصل سرما به هموطنان توصیه کرد: برای اطلاع از آخرین وضعیت همه محورهای مواصلاتی و دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها به وب‌سایت ir.141 مراجعه و یا عدد 141را به شماره 1000141 پیامک کنند و با کارشناسان مرکز 141 مدیریت راه های کشور تماس بگیرند. 
براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی و سامانه‌های تردد شمار، رفت و آمد وسایل نقلیه در راه های برون شهری کشور در 24 ساعت گذشته در مقایسه با روز پیش از آن 4.1 درصد کاهش یافت و طبق تصاویر یک هزار و 744 تردد شمار در محورهای برون شهری کشور، هم اکنون به ‌استثنای محورهای مسدود، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به‌ روال عادی در جریان است. 
در مدت یاد شده اوج تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور بین ساعات 16 تا 17 و کمترین تردد نیز بین ساعات سه تا چهار صبح انجام شده و هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری برای سفر خود انتخاب کنند.