متحدان آمریکا نگران استراتژی «ترامپ» در مورد سوریه

کدخبر: 155314
کشورهای اروپایی به طور محرمانه در حال طرح نگرانی های خود در مورد برنامه دونالد ترامپ برای همکاری با روسیه در مورد سوریه هستند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، برنامه دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای همکاری با روسیه در خصوص سوریه موجب نگرانی متحدان اروپایی آمریکا شده و آنها به طور محرمانه در حال بازگو کردن نگرانی های خود هستند.

از آغاز بحران سوریه تاکنون، روسیه و کشورهای غربی در دو سوی مختلف میدان بوده و به نوعی با یکدیگر در مبارزه بوده اند اما برنامه ترامپ برای همکاری با روسیه موجب برهم خوردن وضعیت موجود می شود. 

به نوشته رویترز، متحدان کلیدی آمریکا در اروپا به آرامی نگرانی خود درباره رویکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا در قبال سوریه را ابراز می کنند؛ آنها معتقدند تعهد ترامپ برای همکاری نزدیک با روسیه به عنوان حامی اصلی دمشق، می تواند روند مبارزه با تروریسم نشات گرفته از سوریه را تضعیف کند.

همین امر موجب شده تا در روزهای اخیر که پیشروی ارتش سوریه در حلب بیشتر شده، رایزنی های کشورهای اروپایی نیز بیشتر شود و آنها بیش از قبل با یکدیگر در خصوص استراتژی آتی آمریکا در خصوص سوریه با یکدیگر گفتگو کنند.

در همین رابطه «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه،  در گفتگو با خبرنگاران در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: از آنجایی که از مواضع دولت جدید آمریکا در خصوص تحولات سوریه اطلاعی ندارم، در اولین فرصت به واشنگتن خواهم رفت تا با تیم دولت جدید به ریاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره بحران تقریبا شش ساله سوریه تبادل نظر کنم.

دی میستورا به خبرنگاران گفت که تا سه شنبه در آمریکا خواهد تا در نیویورک و واشنگتن با اعضای تیم دولت ترامپ در این خصوص مذاکره کند.

 

تیتر یک
  • حباب فلز گران بهای داخلی افزایش یافت

    اقتصادنیوز: در بازار سکه ایران معامله گران تصور می کنند امروز در بازار جهانی قرار است حادثه ای رخ دهد؛ صعود قیمت طلا

از دست ندهید
بلیط هواپیما