کدخبر: ۱۵۵۷۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خارش چشم ممنوع!

دبیر علمی بیست و ششمین همایش سالانه انجمن چشم پزشکی ایران گفت: خارش چشم در افرادی که مبتلا به آلرژی‌های چشمی هستند ممکن است خطراتی هم چون قوز قرنیه را در پی داشته باشد.

جهادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: یکی از بیماری های نوپدید امروزه که موجب نگرانی جامعه پزشکی است بیماری دیابت است، این بیماری در صورت کنترل نشدن می تواند موجب نابینایی شود.
 
وی گفت: بسیاری از بیماری های مثل گلوکوم و آب سیاه قابل پیشگیری و کنترل است اما دیابت موجب بیماری هایی می شود که کنترل و مراقبت از آن بسیار سخت است، بروز نابینایی بر اثر دیابت عارضه ای است که در صورت رخ دادن قابل پیشگیری نیست.
 
جهادی گفت: توجه به این بیماری در عرصه چشم پزشکی بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم با اطلاع رسانی و بالا بردن سطح دانش جامعه بتوانیم شدت عوارض این بیماری را در کشور کاهش دهیم.
 
وی افزود: بیماری قرنیه نیز از جمله بیماری هایی است که جنبه ژنتیک در آن بسیار موثر است و نمی توان چندان پیشگیری کرد.
 
جهادی با بیان اینکه بسیاری از اعمال جراحی پیوند قرنیه در کشور انجام می شود گفت: تمام تلاش متخصصان این است که بیمار دچار مشکلات قرنیه به مرحله پیوند نرسد، اما در صورت نیاز به پیوند تجهیزات و علم کافی در کشور وجود دارد.
 
دبیر علمی بیست و ششمین کنگره سالانه انجمن چشم پزشکی ایران ادامه داد: همچنین خارش چشم توسط بیمار موجب تشدید ناراحتی های چشمی و آلرژی چشمی می شود و حتی ممکن است موجب قوز قرنیه نیز شود، اما با استفاده از داروهای مهار کننده خارش چشمی می توان این عارضه را در دراز مدت رفع کرد.