کدخبر: ۱۵۷۵۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
محبوبیت ترامپ سقوط کرد

محبوبیت ترامپ سقوط کرد

در آستانه ادای سوگند رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، نتایج یک نظرسنجی نشان داد که آمریکایی‌ها به ترامپ در مقایسه با اوباما و بوش پسر اعتماد کمتری دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی اگزماینر، نظرسنجی صورت گرفته توسط پایگاه "گالوپ" نشان داد: تنها 44 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا قادر خواهد بود تا از رسوایی‌های بزرگ در دولتش جلوگیری کند، 46 درصد معتقدند ترامپ می‌تواند به یک بحران بین‌المللی رسیدگی کند و 47 درصد اطمینان دارند که او می‌تواند عاقلانه از نیروی نظامی استفاده کند. در حالی که بیش از ۷۰ درصد در این زمینه‌ها به باراک اوباما و جورج بوش پسر اعتماد داشتند.

 

60 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند: دونالد ترامپ قادر خواهد بود به طور موثر مسائل اجرایی را مدیریت، از منافع آمریکا در خارج از کشور دفاع، به طور موثر به اقتصاد رسیدگی و با کنگره همکاری کند.

در حالی که این آمار برای بوش و اوباما در زمان مشابه بسیار متفاوت است؛ آن زمان 82 درصد نسبت به اینکه باراک اوباما و جورج بوش پسر می‌توانند با موفقیت به این معیارها دست یابند، اطمینان داشتند. ۵۳ درصد گفته‌اند که ترامپ به طور موثر می‌تواند مسائل اجرایی را مدیریت کند این آمار برای اوباما ۸۴ درصد و برای بوش ۷۷ درصد بوده است.

این آمار همچنین نشان می‌دهد که آمریکا نسبت به زمانی که اوباما یا بوش زمام امور را بدست گرفتند دو قطبی‌تر شده است. به طور میانگین تنها 21 درصد از دموکرات‌ها به توانایی ترامپ برای رسیدگی به مسئولیت‌های مختلف ریاست جمهوری اعتماد دارند اما میزان اعتماد جمهوری‌ خواهان به اوباما حدود دو سوم و برای بوش نیز دو سوم از دموکرات‌ها بود.

اما ترامپ با کاهش اعتماد و اطمینان در بین اعضای حزب خودش نیز مواجه شده است چراکه تنها 84 درصد از جمهوری خواهان به توانایی‌های ترامپ به عنوان رئیس جمهور اعتماد دارند در حالی که 94 درصد از دموکرات‌ها به اوباما و 95 درصد از جمهوری خواهان به بوش در این زمینه اعتماد داشتند.

این نظرسنجی از هفتم تا یازدهم دسامبر سال ۲۰۱۶ توسط پایگاه گالوپ برگزار شد و 1028 تن در آن شرکت داشتند. درصد خطای این نظرسنجی نیز مثبت و منفی چهار درصد ذکر شده است. نتایج این نظرسنجی با نظرسنجی‌های پیشین پایگاه گالوپ که نشان داد میزان محبوبیت ترامپ نسبت به روسای جمهور منتخب قبلی کمتر است، همسو می‌باشد.