کدخبر: ۱۵۸۸۲۹ لینک کوتاه

لکسوس، تولید نسخه‌ هیبریدی نسل جدید LS را تایید کرد

شرکت لکسوس نسخه‌ی هیبریدی نسل جدید مدل LS را تولید خواهد کرد.

زومیت؛ جای خالی نسخه‌ی هیبریدی پنجمین نسل پرچم‌دار سدان لکسوس LS که هفته‌ی گذشته در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۷ معرفی شد، کاملا حس می‌شد. این مدل (LS 500) تنها با پیشرانه‌ی ۳.۵ لیتری ۶۶ سیلندر و با توان و گشتاور تولیدی به ترتیب ۴۱۵ اسب‌بخار و ۶۰۰ نیوتن‌متر عرضه شد، درحالی‌که نسخه‌ی هیبریدی مدل LC، با نام LC 500h معرفی شد. عدم ارائه‌ی نسخه‌ی هیبریدی نسل جدید LS، عادی نبود؛ اما در نهایت مشخص شد که شرکت لکسوس روی نسخه‌ی الکتریکی جدید مدل LS کار می‌کند و به‌زودی آن را معرفی خواهد کرد.

لکسوس LS

در یکی از تصاویر رسمی منتشر شده از طراحی داخلی مجدد مدل LS، شاهد اضافه شدن دکمه‌ی EV MODE در مرکز کنسول این خودرو بودیم که نشان از عرضه‌ی نسخه‌ی الکتریکی این خودرو دارد. عبارت "EV" همان عبارتی است که در بسیاری از خودروهای هیبریدی شرکت تویوتا نیز استفاده می‌شود.

لکسوس LS

در میان رقابت خودروسازانی چون بی‌ام‌و و مرسدس‌بنز برای ساخت‌ خودروهای هیبریدی پلاگین درمدل‌هایی همچون 740e iPerformance و S500e Plug-In Hybrid، لکسوس نیز در این راه قدم گذاشت. علاوه‌بر‌ این، گزارش‌هایی مبنی بر تولید مدل LS بر‌ پایه‌ی سلول‌های سوختی هیدروژنی منتشر شده است؛ اما به‌نظر می‌رسد که نتوانیم شاهد تولید این خودرو تا آخر دهه‌ی جاری باشیم.

لکسوس LS

تا پایان سال ۲۰۱۷، جزئیات بیشتری از زمان فروش مدل LS جدید به دست ما خواهد رسید و احتمالا با مدل ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد.