کدخبر: ۱۶۱۴۲۳ لینک کوتاه

دیدارنمایندگان ایران، روسیه و ترکیه پیش از مذاکرات

یک منبع نزدیک به مذاکرات آستانه به خبرگزاری تاس خبر داد که نماینده های روسیه، ایران و ترکیه قرار است پیش از مذاکرات آستانه با یکدیگر دیدار کنند.

به گزارش ایسنا، یک منبع نزدیک به مذاکرات به خبرگزاری تاس، گفت: قرار است روز چهارشنبه نماینده های ایران، روسیه و ترکیه یک روز قبل از آنکه نشست آستانه با حضور مقامات عالی این سه کشور برگزار شود گفت‌وگوهای دوجانبه برگزار کنند.

وزیر خارجه قراقستان پیشتر اعلام کرد که آغاز یک نشست جدید در مورد چارچوب روند مذاکرات آستانه در مورد حل موضوع سوریه در روز 16 فوریه (28 بهمن) در آستانه برگزار خواهد شد.

تلویزیون روسیه روز سه شنبه اعلام کرده بود که بنا به دلیل عدم حضور هیات ترکیه ای و مخالفان مسلح مذاکرات آستانه به روز پنج شنبه موکول شده است.

مخالفان مدعی شدند که دعوت نامه رسمی دریافت نکرده بودند و اطلاعی از دستور کار نشست نداشته اند.

این در حالی است که حسین جابری انصاری معاون وزیر خارجه کشورمان در امور کشورهای عربی عربی و آفریقایی روز سه شنبه وارد آستانه شد و مذاکراتی را با بشار جعفری رییس هیات دولت سوریه داشته است.

دو طرف دستور کار نشست آستانه 2 را بررسی کردند.

قرار است نشست آستانه 2 روز پنج شنبه با حضور هیات ها و نمایندگان همه طرف ها برای بررسی طرح آتش بس و نحوه نظارت روسیه، ایران و ترکیه به آتش بس برگزار شود.