کدخبر: ۱۶۱۸۳۷ لینک کوتاه

بی‌پولی فوتبال خوزستان را در برگرفته!

در حالی که هوای استان خوزستان را ریزگردها پر کرده‌اند، فوتبال این استان هم مشکلات زیادی دارد و بی پولی مثل ریزگردها در حال خفه کردن فوتبال این خطه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در بخش فوتبال هم مثل مشکلات این روزها، این قطب بزرگ دچار تنگی نفس شده است و هم استقلال خوزستان و هم استقلال اهواز درست نفس نمی کشند.

استقلال خوزستانی که همین چند ماه قبل همه ایران را انگشت به دهان گذاشته بود و حیرت ایران را برانگیخته و مثل لسترسیتی در جزیره انگلیس قهرمان کشور شد، امروز در عمان بلیط بازگشت به ایران را هم ندارد! آنها به سختی به مسقط اعزام شدند و حالا به جای تمرکز کامل روی دیدار با الفتح عربستان، به فکر چگونگی بازگشت به ایران هستند و این نه برای استقلال، نه برای خوزستان که برای همه کشور جای بحث و بررسی دارد.

استقلالی که در خوزستان در عرض سه سال محبوبیت ویژه ای برای خودش دست و پا کرده چرا باید بدون اسپانسر، بدون مالک، بدون پول آبروی ایران را در دست بگیرد و به مسقط برود و مقابل نماینده عربستان بایستد؟

البته که بازیکنان استقلال خوزستان به خوبی می دانند که دیدار با نماینده های عربستان برای همه مردم ایران مهم است و حیثیتی و آنها همه وجود و غیرت خودشان را در آن دیدار می گذارند اما با این حال شرایط امروز استقلال خوزستان اصلا شرایط خوبی نیست و نباید در آستانه دیدار به این مهمی سرپرست این تیم برای تهیه پول اردو را ترک کند و به اهواز برود.

استقلال خوزستان حداقل در مقطع کنونی نباید اسیر این بی پولی های نگران کننده باشد، کاش آنجا در استان خوزستان بیشتر به فکر این تیم که غرور ایران را در دست گرفته و به مسقط رفته بودند.

این البته همه سختی های  تنگی نفس فوتبال خوزستان نیست بلکه علاوه بر استقلال خوزستان، استقلال اهواز هم این وضعیت را دارد و این تیم هم روزهای سختی را سپری می کند و بعید است امسال بتواند در لیگ دسته اول بماند.

این تیم ریشه دار در خوزستان طرفداران زیادی هم دارد اما به نظر می رسد شاید به دسته دوم سلام کند چرا که ده امتیاز از دیگر تیم ها عقب افتاده است.

در واقع این روزها تنها فولاد است که هنوز دم و بازدم معمولی دارد اما دم و باز دم معمولی از این تیم که عنوان قهرمانی در لیگ برتر را بارها به ثبت رسانده هم کافی نیست. این تیم باید جزو بالانشین های مدعی قهرمانی باشد نه اینجا که امروز هست.

حتی صنعت نفت آبادان هم با حضور در رده سیزدهم جدول قوت قلبی برای این استان به طور کامل محسوب نمی شود.