کدخبر: ۱۶۷۹۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و کانادا

گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و کانادا

محمدجواد ظریف و خانم کریستیا فریلند در تماسی تلفنی در خصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در کانادا بحث و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تماسی تلفنی با خانم کریستیا فریلند وزیر امور خارجه کانادا در خصوص نحوه برگزاری دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در کانادا بحث و تبادل نظر کردند.

ظریف در این گفتگوی تلفنی با اشاره به درخواست های مکرر ایرانیان مقیم آن کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا و ضرورت پذیرش خواسته آنان گفت: ایرانیان مقیم خارج همانند مردم داخل کشور به شدت علاقمندند با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در تعیین آینده کشورشان مشارکت داشته باشند.

خانم فریلند وزیر امور خارجه کانادا نیز  با اشاره به حضور  مثبت جامعه فرهیخته ایرانی در کانادا، اظهار داشت: دولت کانادا به اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا برای ایرانیان مقیم واقف است؛ اما در شرایط فعلی و نبود روابط سیاسی و عدم فعالیت اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در کانادا و مقررات داخلی پیرامون برگزاری انتخابات شهروندان دیگر کشورها لازم است چند مورد  فنی برر سی قرار گیرد و برطرف شود.