کدخبر: ۱۷۱۵۰۱ لینک کوتاه

افزایش تقاضا برای کناره گیری «می» از قدرت

در حالیکه نخست وزیر انگلیس درحال رایزنی برای تشکیل کابینه جدید است نظرسنجی ها از افزایش درخواست برای کناره گیری وی از قدرت حکایت دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، نظرسنجی موسسه YouGov نشان می دهد که ۴۸ درصد از مردم انگلیس خواستار کناره گیری «ترزا می» از قدرت بوده و اعتقاد دارند که «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر، در مقایسه با می نخست وزیر بهتری خواهد بود.

در همین رابطه ایندیپندنت نیز نتایج یک نظرسنجی دیگر را منتشر کرده که بر اساس آن ۶۰ درصد حزب محافظه کار انگلیس خواستار استعفای ترزا می هستند.

به نوشته ایندیپندنت، ۶۰ درصد از اعضای حزب محافظه کار انگلیس با مراجعه به وب سایت این حزب عنوان داشته اند که ترزا می پس از آنکه اکثریت کرسی های مجلس را از دست داده بهتر است از قدرت کناره گیری کند.

بر همین اساس اگر ۱۵ درصد از نمایندگان حزب محافظه کار در مجلس انگلیس نامه ای را در خصوص صلاحیت ترزا می امضا کنند طرح رای اعتماد به ترزا می به اجرا گذاشته می شود.

انگلیس پنجشنبه هفته گذشته صحنه برگزاری انتخابات زودهنگام بود که نتیجه آن از دست رفتن اکثریت مجلس برای حزب محافظه کار و افزایش تعداد کرسی های حزب کارگر در مجلس بود.

ترزا می به امید کسب اکثریت بالاتر و تقویت موضع این حزب در مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، انتخابات پیش از موعد برگزار کرد اما عملا به این هدف نرسید. در مقابل این حزب رقیب یعنی حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین بود که شمار کرسی‌های خود را افزایش داد و بعد از مدت‌ها این حزب را به موفقیتی غیرقابل پیش‌بینی رساند.