کدخبر: ۱۷۲۱۶۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دختران والیبالیست ایران چرا محروم شدند؟

خبر محرومیت ۳ بازیکن والیبال زیر ۲۳ سال بانوان که پنجشنبه شب اعلام شد، حاشیه‌ها و شایعات زیادی در فضای مجازی ایجاد کرده است. فدراسیون والیبال، هنوز توضیحی درباره محرومیت این سه نفر نداده و فقط نوشته شقایق شفیع، نگین شیرتری و منا رمضانی بخاطر «ایجاد حاشیه های نامناسب» یک تا سه سال محروم هستند.

بر خلاف برخی شایعات مطرح شده و دادن حق به بازیکنان والیبال، به نظر می‌رسد محرومیت آن‌ها ربطی به جنسیت‌شان نداشته و درگیری‌های حاشیه‌ای بوده است. درگیری‌های شخصی، بین دو نفر که به اردوی تیم ملی کشیده و باعث شده آن‌ها حتی برای تیم بازی نکنند. یکی از بازیکنان تیم ملی که نامی از او برده نشده، توضیح داده که محرومیت برای آن‌ها قابل پیش بینی بود اما قرار شد ماجرا رسانه‌ای نشود: «برخی حواشی در تایلند ایجاد شد که همان‌جا قسم خوردیم که این اخبار از تیم بیرون نرود. این که فدراسیون به طور ناگهانی خبر محرومیت این بازیکنان را منتشر کرد واقعا شوکه شدم. البته به اعتقاد من برای این بازیکنان باید کمیته انضباطی تشکیل می‌شد. البته جلسه کمیته انضباطی روز سه‌شنبه برگزار شده بود نمی‌دانم چرا حکم آن دیشب صادر شد؟»

نحوه توضیح فدراسیون، باعث دامن زدن به شایعات شده است. بعضی بدون اطلاع از ماجرای پیش آمده، محرومیت آن‌ها را به جسیت‌شان ارتباط می‌دهند و بعضی دیگر، داستان‌های متفاوتی تعریف می‌کنند. فعلا، شاید قضاوت نکردن بهترین واکنش به این ماجرا باشد. تخلفی که رخ داده، بازیکنان محروم شده‌اند و فدراسیون هم باید برای جلوگیری از دامن زده شدن به شایعات توضیح شفاف‌تری بدهد.