کدخبر: ۱۷۳۳۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اهواز امروز هوای ۵۲ درجه ای را تجربه می کند

اهواز امروز هوای ۵۲ درجه ای را تجربه می کند

اهواز - مدیرکل هواشناسی استان خوزستان از رسیدن گرمای هوای امروز اهواز به ۵۲ درجه سانتی گراد خبر داد.

کوروش بهادری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هوای گرم در شهرهای مختلف استان خوزستان امروز و تا چند روز آینده تداوم خواهد داشت.

وی افزود: برای نمونه روز گذشته چند شهر استان خوزستان همانند اهواز، شوش و امیدیه دمای هوای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتی گراد را تجربه کردند و مردم هوایی بسیار گرم را لمس کردند.

بهادری عنوان کرد: امروز هوای شهرهای مختلف استان خوزستان گرم تر هم می شود و پیش بینی می شود هوای امروز اهواز به ۵۲ درجه سانتی گراد خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان در خصوص هوای سایر شهرهای استان نیز گفت: وضع در سایر شهرهای استان نیز بهتر از اهواز نیست. برای نمونه امروز هوای شهرهای ماهشهر، هندیجان، آبادان، شوش، خرمشهر و شوشتربه ۵۲ درجه سانتی گراد خواهد رسید.

همچنین شرکت توزیع نیروی برق اهواز نیز اعلام کرد: با توجه به اعلام مدیریت بحران استانداری خوزستان درخصوص افزایش دمای هوا در کلانشهر اهواز، توصیه  می شود به منظور پایداری و استمرار خدمات رسانی مطلوب به شهروندان به ویژه در ساعت پیک یا اوج مصرف که از ساعت ۱۳ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ است، از لوازم غیرضروری الکتریکی مانند جاروبرقی، لباسشویی و نظایر آن در این ساعت استفاده نکرده و به کارگیری این وسایل را به ساعت های اولیه صبح یا روزهای تعطیل موکول کنیم.