آخرین مهلت دریافت کارت آزمون کاردانی به کارشناسی

کدخبر: 178044
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کاردانی به کارشناسی و دوره‌های کاردانی فنی و حرفه ای فردا پایان می یابد گفت: این آزمون‌ها روز جمعه ۱۳ مردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: کارت ورود به جلسه آزمون تعداد ۱۵۷ هزار ۴۶۵ داوطلب ثبت نام کنند در ۱۱ کد و رشته امتحانی دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی سال ۹۶ که پذیرش در آنها بر اساس نمره است، آزمون صورت می‌گیرد و همچنین آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش در ۲۰ کد و رشته امتحانی که پذیرش در این رشته‌ها بر اساس آزمون می‌باشد  بر اساس برنامه زمانی اعلام شده از روز گذشته ۱۰ مرداد ۹۶ بر روی سایت  سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد:‌ تا ساعت ۸ صبح امروز چهارشنبه ۱۱ مرداد ۹۶ از تعداد ۱۵۷ هزار ۴۶۵ داوطلب متقاضی ۱۱ کد و  رشته امتحانی دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای تعداد ۶۴ هزار ۱۴۴ نفر یا  به عبارت دیگر ۴۰.۷۴ داوطلب نسبت به دریافت پرینت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کرده اند داوطلبان کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده‌اند. همچنین از تعداد ۸۱ هزار ۸۷۲ داوطلب شرکت کننده در آزمون دوره های کاردانی به کارشناسی دانشگاه ها تعداد ۳۲ هزار و ۴۷۲ نفر  به عبارتی ۳۹.۶۶ درصد داوطلبان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نموده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور همچنین تاکید کرد: کلیه داوطلبانی که تاکنون برای دریافت پرینت کارت خود اقدام نکرده‌اند اکیدا توصیه می‌شود در این مهلت باقی‌مانده  و حداکثر تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۲ مرداد سال جاری نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی برای ۱۱ کد رشته امتحانی که پذیرش آنها براساس آزمون است، صبح روز جمعه ۱۳ مرداد ماه سال ۱۳۹۶ در ۱۷۲ شهرستان و ۱۸۷ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: فرآیند برگزاری آزمون فوق ساعت ۷:۳۰ صبح آغاز می‌شود و درهای حوزه‌های امتحانی راس ساعت ۷ صبح بسته خواهد شد، لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درهای ورودی ممانعت به عمل می‌آید.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: لازم است داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون پرینت کارت شرکت در آزمون، کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار به همراه داشته باشند. در جلسه آزمون به تمام داوطلبان بسته حاوی دفترچه سوال و یک پاسخ‌نامه نیز داده خواهد شد و در مستطیل بالای پاسخ‌نامه نام خانوادگی، نام، شماره داوطلب و کد رشته امتحانی هر داوطلب درج شده و داوطلبان پس از اطمینان از صحت مندرجات بسته حاوی دفترچه سوال و پاسخ‌نامه، لازم است برای بازکردن پوشش پلاستیکی اقدام کرده و مشخصات خود را ذیل پاسخ‌نامه و در محل مربوط درج و آن را امضاء کنند.

به گفته توکلی، دفترچه آزمون شامل دروس عمومی، پایه و تخصصی است و تمام داوطلبان باید با توجه به زمان مشخص شده نسبت به پاسخ‌گویی به سوالات اقدام کنند. همچنین تمام دفترچه‌های سوال آزمون داوطلبان شخصی‌سازی شده، شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد آن درج شده است و این دفترچه دارای تنوع بوده و به تناسب در انواع A، B، C، D، E و F تقسیم می‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به این که سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقای کیفی حوزه‌های برگزاری آزمون نیاز به نظرات ارزشمند داوطلبان حاضر در جلسه آزمون به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزشیابی حوزه‌ها دارد، ضرورت دارد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون نسبت به تکمیل پرسش‌نامه ارزیابی حوزه‌های امتحانی در این آزمون از تاریخ ۱۳ مرداد ماه تا ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۶ بر روی سایت این سازمان اقدام کنند.

دکتر توکلی گفت: برای شرکت در این آزمون تعداد ۱۹۸ هزار و ۷۲ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۸۵ هزار و ۹۳۸ نفر زن و مابقی مرد هستند؛ به عبارت دیگر ۴۳.۹ درصد داوطلبان ثبت‌نام کننده زن هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط، پذیرش در دوره‌های کاردانی نظام جدید برای ۴۲ کد رشته‌ امتحانی صورت می‌گیرد. پذیرش در ۳۱ کد رشته از ۴۲ کد رشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه منتشره سازمان سنجش آموزش کشور منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌پذیرد. بدیهی است که آزمون برای ۳۱ کد رشته مذکور برگزار نخواهد شد و ملاک پذیرش معدل کل دیپلم است.

دکتر توکلی خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان متقاضی ۳۱ کد رشته امتحانی جمعا ۴۱ هزار و ۴۲۷ نفر است که از این تعداد ۱۴ هزار و ۹۰۳ نفر زن و مابقی مرد هستند. به عبارت دیگر ۳۶.۸۶ درصد ثبت نام کنندگان زن هستند.

وی تاکید کرد: پذیرش در ۱۱ کد رشته امتحانی دیگر از ۴۲ کد رشته امتحانی بر اساس نمرات آزمون و مطابق جداول شماره‌های ۲،۱ و ۳ مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: تعداد داوطلبان متقاضی ۱۱ کد رشته‌ امتحانی مذکور جمعا ۱۵۷هزار و ۶۴۵ نفر است که از این تعداد ۷۱ هزار و ۳۵ نفر زن و مابقی مرد هستند. به عبارت دیگر ۴۵.۰۶ درصد ثبت نام کنندگان زن و مابقی مرد هستند.

آزمون کاردانی به کارشناسی

دکتر توکلی گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای ۲۰ کد رشته امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است، در بعدازظهر روز جمعه، ۱۳ مرداد ماه جاری در ۷۴ شهرستان و ۸۳ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: فرایند برگزاری آزمون فوق راس ساعت ۱۵ آغاز می‌شود و درهای ورودی آزمون ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه بسته خواهد شد و لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درهای محل برگزاری آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: لازم است داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون پرینت کارت شرکت در آزمون،کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار به همراه داشته باشند. در جلسه آزمون به تمام داوطلبان بسته حاوی دفترچه سؤال و یک پاسخ‌نامه نیز داده خواهد شد و در مستطیل بالای پاسخ‌نامه نام خانوادگی، نام، شماره داوطلب و کد رشته امتحانی هر داوطلب درج شده و داوطلبان پس از اطمینان از صحت مندرجات بسته حاوی دفترچه سوال و پاسخ‌نامه، لازم است پس از بازکردن پوشش پلاستیکی، مشخصات خود را ذیل پاسخ‌نامه و در محل مربوط درج و آن را امضاء کنند.

به گفته توکلی، دفترچه آزمون شامل دروس عمومی، پایه و تخصصی است و تمام داوطلبان باید با توجه به زمان مشخص شده نسبت به پاسخ‌ ‌گویی به سؤالات اقدام کنند. همچنین تمام دفترچه‌های سوال آزمون داوطلبان شخصی‌سازی شده، شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد آن درج شده است و این دفترچه دارای تنوع بوده و به تناسب در انواع A، B، C تقسیم می‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به این که سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقای کیفی حوزه‌های برگزاری آزمون نیاز به نظرات ارزشمند داوطلبان حاضر در جلسه آزمون به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزشیابی حوزه‌ها دارد، ضرورت دارد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون نسبت به تکمیل پرسش‌نامه ارزیابی حوزه‌های امتحانی در این آزمون از تاریخ ۱۳ مرداد ماه تا ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس ضوابط، پذیرش در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته برای ۶۷ کد رشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام صورت می‌گیرد. همچنین پذیرش در ۲۰ کد رشته امتحانی از ۶۷ کد رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۴۷ کد رشته امتحانی دیگر از کد رشته‌های امتحانی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد.

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۶ تعداد ۹۱ هزار و ۶۹۹ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۳ هزار و ۴۵۸ نفر زن و مابقی مرد هستند.

دکتر توکلی در پایان افزود: برای شرکت در پذیرش ۴۷ کد رشته امتحانی از ۶۷ کد رشته امتحانی که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می‌شود تعداد ۹ هزار و ۸۲۷  داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد، ۳ هزار و ۵۲۵ نفر زن و مابقی مرد هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما