کدخبر: ۱۸۲۷۳۸ لینک کوتاه

هوای پایتخت سالم است

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق طی امروز وضعیت کیفی هوای پایتخت در شرایط سالم است.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش‌بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، طی امروز به تدریج بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد و طی برخی ساعات به‌ویژه بعد ازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوبی - جنوب شرقی انتظار می‌رود.

وی با بیان اینکه این شرایط طی فردا (۲۱ شهریور) کمابیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی جنوب شرقی پیش‌بینی می شود، تصریح کرد: به تدریج روز چهارشنبه (۲۲ شهریور) از سرعت باد کاسته خواهد شد و برخی ساعات همراه با وزش باد موثر  به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوبی - جنوب غربی خواهد بود.

به گفته شهبازی انتظار می‌رود تا روز سه‌شنبه شرایط کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق شهر تهران همچنان تداوم داشته باشد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان با اشاره به اینکه دما طی دو روز آینده روند کاهشی خواهد داشت، گفت: کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص ۹۳ در شرایط سالم قرار داشت.