کدخبر: ۱۸۲۷۶۲ لینک کوتاه

واکنش صدا و سیما به پخش سلیقه ایی بازی های فوتبال اروپا

با شروع فصل جدید لیگ قهرمانان فوتبال اروپا پخش خیلی از بازی‌های حساس از دستور کار صدا و سیما خارج شده و در عوض شاهد هستیم همین بازی‌ها از طریق یکی از سایت‌ها و به صورت اینترنتی پخش می‌شود.

 رضا جاودانی که عضو شورای پخش مسابقات فوتبال در صدا و سیما است در پاسخ به اعتراضات مردم و اینکه فوتبال فقط لالیگا نیست در گفتگو با شهروند ادعاهایی را مطرح کرده است که در زیر می‌خوانید:

-پخش‌نشدن سری آ ایتالیا و لیگ انگلیس عمدی نیست. هشتگ‌‌های «ما خواهان پخش سری آ هستیم» و «فوتبال فقط لالیگا نیست» به نماد اعتراض‌های مردم تبدیل شده است.

-باید به شما و مردم عزیز بگویم که همه اعتراض‌ها و انتقادها به گوش ما هم می‌رسد. ما در جریان تک تک خواسته‌ها و اعتراض‌ها قرار داریم و باید به همه فوتبالدوستان معترض بگویم که تلویزیون  به صورت عمدی تصمیمی برای پخش‌نکردن مسابقات ندارد.

-مردم عزیز باور کنند اگر به‌ طور مثال بازی لیورپول-‌منچسترسیتی پخش نشد، دلیلش این است که تلویزیون نتوانسته سیگنال پخش را دریافت کند.

-تا جایی که من می‌دانم تلویزیون سیگنال بازی‌ها را با واسطه خریداری می‌کند و شرکت‌های طرف قرارداد با سری آ و انگلیس نسبت به اسپانیا و آلمان کارشکنی و سختگیری‌های بسیار زیادتری دارند.

-صداوسیما از خدایش است این مسابقات را هم پخش کند چون مخاطب و درآمدزایی برایش دارد. منتهی مشکلات حقوقی و فنی چنین مسائلی را به وجود آورده است و مردم شک نداشته باشند که تهیه‌کنندگان و دوستان ما در تلاش برای رفع‌کردن آن هستند.

-ما می‌توانیم تصویر این بازی‌های حساس را از شبکه‌های ماهواره‌ای بگیریم و پخش کنیم، اما این کار درست نیست.