کدخبر: ۱۸۴۹۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شکست برانکو از شفر

دربی فوتبال ایران بین پرسپولیس و استقلال در تاریخ ۵ ابان در حالی برگزار می شود که این بازی بعد از سالها با دو سرمربی خارجی برگزار خواهد شد.

حضور در حساس‌ترین بازی فصل استقلال کمتر از یک ماه بعد از امضای قرارداد می‌تواند دشواری‌های دربی را برای شفر بیشتر کند. دشواری کار شفرد به دلیل وجود برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس بیشترهم هست. سرمربی پرسپولیس با فوتبال ایران آشنا است و تیمی ساخته است که تا نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم رسیده است. برخلاف تصور اما این اولین تقابل وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ به عنوان سرمربی نیست. 17 سال پیش در فصل 1999-2000 هر دو مربی در بوندس‌لیگا2 سرمربی بودند. شفر هدایت تنیس‌بورسیابرلین را بر عهده داشت که حالا در دسته پنجم آلمان است و برانکو سرمربی هانوفر96 بود که حالا در بوندس‌لیگا است.دو تیم در طول فصل دو بار با هم بازی کردند که در هر دو بازی تیم شفر برنده بوده است.

وینفرد شفرد

بازی اول دو تیم دراین لیگ با هم بوده است و تیم برلینی در خانه هانوفر 3 بر 2 پیروز شده است. در بازی برگشت دو تیم هم تنیس بروسیا برلین در هفته هجدهم 2 بر یک بر تیم برانکو ایوانکوویچ پیروز شد. دربی 20 روز بعد دو تیم پایتخت می‌تواند خاطرات دو سرمربی را از سال‌های دور زنده کند.