کدخبر: ۱۸۶۸۸۲ لینک کوتاه

قرصی که لیونل مسی در زمین مسابقه خورد چه بود؟

فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا در جریان دیدار چهارشنبه شب تیمش برابر المپیاکوس در لیگ قهرمانان اروپا در جریان بازی اقدام به خوردن چیزی کرد که حس کنجکاوی خیلی ها را برانگیخت.

در جریان این بازی لیونل لیونل مسی که گل دوم تیمش را در این دیدار به ثمر رساند، در دقیقه 10 بازی از جوراب خود چیزی خارج کرد و در دهانش گذاشت که این حرکت نظر فوتبالدوستان و رسانه‌های مختلف جهان را به خود جلب کرد.

«رادیو کاتالونیا» مدعی شد که فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا قرض گلوکز را از جوراب خود خارج و آن را به خاطر مشکل عضلانی که داشته، خورده است. خبرنگار این شبکه رادیویی در توضیح ماجرا گفت: خوردن چنین قرصی پیش از پایان 15 دقیقه ابتدایی بازی توصیه شده است چون عضلات در این زمان بهتر می‌توانند آن  را جذب کنند و به همین خاطر مسی آن زمان را برای خوردن قرص گلوکز انتخاب کرد.

ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا نیز پس از اتمام بازی در کنفرانس خبری در مواجه با پرسشی در این رابطه اظهار داشت: نمی‌دانم که مسی قرص گلوکز با خود به همراه داشته یا خیر! اگر خوردن این قرص باعث گلزنی‌اش در این دیدار شده، باید از این به بعد تعداد بیشتری از این قرص‌ها را همراه داشته باشد، اما این را می‌دانم که بازیکنان قرص گلوکز همراه‌شان است.

روزنامه «مارکا» اسپانیا هم گزارش داد مسی از قرص گلوکز برای کنترل حالت تهوعی که گاهی اوقات قبل و بعد از بازی و حتی در جریان بازی به آن دچار می‌شود، استفاده می‌کند.