کدخبر: ۱۸۷۳۷۷ لینک کوتاه

نیرو‌های ویژه زن ارتش آمریکا به شکار داعش می‌روند + عکس

واحد نیرو‌های عملیاتی ویژه ارتش آمریکا برای شکار عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق، به این کشور‌ها اعزام شده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی دیلی میل گزارش داد یک تیم متخصص از نیرو‌های ویژه زن ارتش آمریکا برای شکار عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق، به این کشور‌ها اعزام شده اند.

این واحد نیرو‌های عملیاتی ویژه ارتش آمریکا، در حالی که حجاب بر سر دارند و تجهیزات نظامی را به کمر بسته اند، قرار است نیرو‌های ویژه انگلیسی را در ردیابی تروریست‌های داعش همراهی کنند.

زنان ارتش آمریکا

واحد نیرو‌های عملیاتی ویژه ارتش آمریکا، گروهی کارکشته و مسلط به هنر‌های رزمی هستند که با تسلط بر زبان‌های مختلف، نقش مهمی در شناسایی عناصر باقی مانده داعش در سوریه دارند. آن‌ها در حالی که لباس محلی به تن دارند و یک اسلحه نیمه اتوماتیک «کولت AR-۱۵»، یک تپانچه کوچک و تعداد زیادی نارنجک را مخفیانه با خود حمل می‌کنند، با عامه مردم در روستا‌ها و شهر‌های کوچک ارتباط برقرار می‌کنند تا از این طریق به اطلاعات ضروری درباره احتمال مخفی شدن عناصر تروریستی در مناطق مختلف دست یابند.

از دیگر وظایف این واحد، کمک به بازسازی پایگاه‌های نیروی پلیس و آموزش نظامیان برای شرکت در عملیات ویژه است.

زنان ارتش آمریکا

یک منبع نظامی با اشاره به حضور واحد ۳۵ نیرو‌های عملیاتی ویژه ارتش آمریکا در سوریه گفت: داعش تقریبا سرکوب شده است؛ اما هنوز صد‌ها تروریست در مناطق مختلف پنهان هستند تا در فرصت مناسب بار دیگر عملیات چریکی خود را از سر بگیرند.

در حالی که آخرین سنگر‌های گروه تروریستی داعش هفته گذشته منهدم شده، بیش از ۳۰۰ نیروی سرویس هوایی انگلیس موسوم به «ساس» طی روز‌های گذشته، عملیات شناسایی سنگر‌های مخفی داعش را آغاز کرده اند. گفته می‌شود صد‌ها نفر از تروریست‌های داعش همچنان در بخش‌هایی از سوریه و عراق پنهان هستند و خود را برای انجام عملیات چریکی آماده می‌کنند.