کدخبر: ۱۸۷۸۷۲ لینک کوتاه

بازنگری آمریکا در برنامه موشکی خود برای مقابله با ایران و کره شمالی

مقامات نظامی آمریکا می‌گویند پنتاگون قصد دارد برنامه موشکی این کشور را با هدف مقابله با ایران و کره‌شمالی مورد بازنگری قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مقامات نظامی آمریکا می‌گویند وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) قصد دارد برنامه موشکی خود را با هدف مقابله با ایران و کره‌شمالی مورد بازنگری قرار دهد.

بر این اساس، وزارت دفاع آمریکا قصد دارد تا پایان سال 2017 یک بازبینی کامل از برنامه‌های موشکی ارتش این کشور را به کاخ‌سفید ارائه داده و با افزایش میلیاردها دلار بودجه، فناوری‌های جدید را به آن اضافه کند.

مقامات نظامی آمریکا به نشریه «فارین پالیسی» گفتند این بازنگری روی برنامه‌های کنونی نخواهد بود؛ اما قرار است تهدیدات جدید کره‌شمالی و ایران و همچنین وضعیت روبه‌تغییر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی بالستیک چین و روسیه را در نظر بگیرد.

این نشریه به نقل از یک مقام وزارت دفاع که نخواست نامش فاش شود، نوشت: بخشی از (بازنگری پدافند موشکی بالستیک آمریکا) برای سنجش میزان تهدیدات ایران و اقداماتی که باید ورای آنچه که اکنون هست، انجام دهیم، خواهد بود.

ژنرال‌های پنتاگون معتقدند در حالی که خطر وقوع جنگ نزدیک‌تر می‌شود، این واقعیت که سامانه‌های موشکی آمریکا پا به سن گذاشته و نمی‌توان برای حملات احتمالی به آنها اعتماد شود، نگران کننده است.

این بازنگری در برنامه‌های موشکی آمریکا در حالی انجام می‌شود که «دونالد ترامپ» ‌رئیس جمهور این کشور در ماه‌های اخیر حملات کلامی به کره شمالی و ایران را افزایش داده و باعث تنش‌زایی در خاورمیانه و جنوب شرق آسیا شده است.