کدخبر: ۱۸۹۴۹۱ لینک کوتاه

خوابی که محمد بن سلمان برای «ابومازن» دیده است

روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم با اشاره به سفر از پیش تعیین نشده محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاض، نوشت که سعودی ها درصدد هستند تا ابومازن را برای مقابله با ایران و حزب الله همسو کنند.

به گزارش ایرنا، محمود عباس دوشنبه شب و در پاسخ به دعوت ' محمد بن سلمان' ولیعهد سعودی برای دیدار با او و ' سلمان بن عبدالعزیز' شاه سعودی وارد ریاض شد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قبل از سفر به عربستان با ' عبد الفتاح السیسی' رئیس جمهوری مصر در قاهره دیدار و گفت وگو کرد.

منابع آگاه و بلند پایه فلسطینی به 'رأی الیوم' گفتند: عربستان در صدد همراه ساختن مقامات فلسطینی با ائتلاف سعودی هستند. ائتلافی که با هماهنگی دولت ' دونالد ترامپ' برای مقابله با ایران و حزب الله لبنان تشکیل شده است. 

این منابع افزودند: مقامات سعودی می خواهند از فلسطین به نفع خود برای مقابله با ایران استفاده کنند.

رای الیوم نوشت: آنچه سعودی ها را به ارتباط با محمود عباس تشویق می کند، تاکید او بر این است که اجازه نخواهد داد یک حزب الله دیگر در نوار غزه شکل بگیرد.

به نوشته این روزنامه فرامنطقه ای، ' سعودی ها بر این باورند که محمود عباس می تواند هم پیمان مناسبی برای آنها باشد چرا که دشمنانش در نوارغزه یعنی همان جنبش مقاومت اسلامی (حماس) روابط مستحکمی با ایران داشته و اخیرا هیئت های حماس چندین بار به تهران سفر کرده اند'. 

آخرین هیات حماس شنبه گذشته به ریاست 'صالح العاروری' معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) به ایران سفر کرد.

رای الیوم نوشت:هنوز معلوم نیست که محمود عباس به درخواست سعودی ها پاسخ مثبت خواهد داد و یا خیر، اما ممکن است تحت فشار آمریکا، اسرائیل و مصر مواضعی روشن و همسو با سعودی ها اتخاد کند و از میانه روی هایی که در بحران سوریه داشت، فاصله بگیرد.