کدخبر: ۱۸۹۸۱۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گزارش وزارت امنیت داخلی آمریکا از ناتوانی فرودگاه‌های این کشور در کشف تسلیحات

گزارش جدید وزارت امنیت داخلی آمریکا نشان می‌دهد بیشتر تسلیحاتی که وارد فرودگاه‌های آمریکا می‌شوند، برای نیروهای امنیتی قابل شناسایی نیستند.

به گزارش افکارنیوز، نتایج بازرسی‌های مخفی دفتر بازرس کل وزارت امنیت داخلی آمریکا نشان می‌دهد تجهیزات اداره امنیت حمل و نقل فرودگاه در شناسایی سلاح‌ها عملکرد بسیار ضعیفی دارد؛ به طوری که بیش از نیمی از تسلیحات وارد شده به فرودگاه‌ها شناسایی نمی‌شوند.

روز چهارشنبه، گزارش ها درباره امنیت داخلی آمریکا در جلسه‌ای در کنگره این کشور  موجب شگفتی قانون‌گذاران آمریکایی شد. مایکل مک کال، رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا، پس از مطلع شدن از این گزارش گفت: «این جلسه بسیار رعب‌آور بود».

خبرگزاری سی بی اس نیوز گزارش داد بازرسان مخفی موفق شدند در 70 درصد موارد، مواد منفجره ساختگی، چاقو و سلاح‌های گرم را از فرودگاه عبور دهند.

اداره امنیت حمل و نقل آمریکا اعلام کرد در حال به روز رسانی تجهیزات خود با فناوری‌های جدید است. وزارت امنیت داخلی آمریکا 8 پیشنهاد برای تجدید روند بازرسی امنیتی را ارائه کرده است. گفته می‌شود این پیشنهادات به عنوان اطلاعات سری طبقه‌بندی شده اند.

یک نماینده کنگره گفت: «ما منابع و فناوری‌های لازم برای افزایش امنیت فرودگاه را در اختیار داریم؛ ولی ما این اقدام را انجام نمی‌دهیم، زیرا برای احداث دیوار در امتداد مرز آمریکا و مکزیک هزینه می‌کنیم».

گزارش‌ها حاکی از آن است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز دوشنبه نامه‌ای به کنگره ارسال کرد و خواستار تخصیص 5.9 میلیارد دلار برای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) شد و بار دیگر درخواست خود برای اختصاص 1.6 میلیارد دلار هزینه برای احداث دیواری در امتداد مرزهای آمریکا و مکزیک ارائه کرد.

این در حالی است که در هنگام رقابت‌های انتخاباتی در سال گذشته، ترامپ گفته بود مکزیک تمام هزینه‌ها برای ساخت این دیوار را پرداخت خواهد کرد.