کدخبر: ۱۹۳۲۰۲ لینک کوتاه

مدودف: از جامعه ورزش عذرخواهی نخواهیم کرد

دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد که روسیه دوپینگ سیستماتیک در این کشور را قبول نمی‌کند و هیچ‌گاه به این دلیل از مسئولان و جامعه ورزش عذرخواهی نخواهد کرد.

به گزارش Inside the games، ورزش روسیه در دو سال اخیر با اتهامات مربوط به دوپینگ رو به رو بوده است. پیش از این دوومیدانی و پارالمپیک روسیه محروم شدند. چند روز پیش نیز IOC اعلام کرد تیم‌های روسیه نمی‌توانند در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ شرکت کنند.

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه بعد از محروم شدن تیم‌های روس از المپیک زمستانی اعلام کرد که این کشور المپیک زمستانی را بایکوت نخواهد کرد و از ورزشکاران روس خواست تا تلاش کنند به صورت مستقل در بازی‌ها حضور داشته باشند.

بعد از صحبت‌های پوتین، مدودف، نخست‌وزیر روسیه نیز اعلام کرد که از ورزشکارانی که بخواهند در المپیک زمستانی شرکت کنند حمایت می‌شوند. او برخی ورزشکاران که از روسیه خارج شده‌اند و مسائل را افشا کرده‌اند، عامل اتفاقات اخیر دانست و اعلام کرد که دوپینگ سیستماتیک در روسیه را قبول نمی‌کند.

او در این باره افزود: این بسیار ناراحت‌کننده است که ورشکاران پاک دچار هم‌چین بی‌عدالتی می‌شوند. هیچ شواهدی مبنی بر دوپینگ سیستماتیک وجود ندارد. ما هم‌چین چیزی را هیچ وقت تایید نمی‌کنیم. درست است که مشکلاتی وجود داشت. ما نشان خواهیم داد که تمامی مدال‌هایی که در سوچی گرفتیم بدون تقلب بوده است. می‌توانم ثابت کنم که در کشورهای دیگر نیز چنین مشکلاتی وجود دارد اما آن‌ها متهم نمی‌شوند.