کدخبر: ۱۹۳۳۵۶ لینک کوتاه

فاصله اندک تا تاریخ سازی گلر جوان استقلال

گلر جوان باشگاه استقلال تهران فاصله کمی تا ثبت یک رکورد جالب دارد. او می تواند بهترین دروازه بان تاریخ این باشگاه شود.

پیروزی سه بر صفر برابر سپاهان اصفهان نشانه های مثبت زیادی را برای تیم شفر و هواداران استقلال در دل خود جای داد. آنها پس از ماه ها موفق شدند سه گل به ثمر برسانند؛ علی قربانی پایش به گلزنی باز شد؛ جایگاه استقلال در نیمه بالایی جدول به ثبات رسید و همگان رشد و نمو تیم زیر نظر سرمربی آلمانی را مشاهده کردند. با این حال در کنار همه این نکات امیدوار کننده، شاید استمرار کلین شیت های آبی پوشان و نمایش درخشان سید حسین حسینی در درون دروازه این تیم یکی از مهمترین ویژگی های استقلال بوده است.

دروازه بان شیرازی استقلال از بازی با پارس جنوبی جم در هفته ششم سنگربان تیمش شد و حالا 10 بازی است که گلر یک دروازه تیم پرطرفدار پایتخت است. او در این 10 بازی 5 گل دریافت کرده که دو تای آنها از روی ضربه پنالتی، یک گل حاصل برگشت ضربه پنالتی و دو گل هم در جریان بازی وارد دروازه او شد.

حسینی بعد از بازی با ذوب آهن در هفته هفتم دیگر در جریان مسابقه گلی دریافت نکرد. این دروازه بان 25 ساله بعد از شکست 1-0 به پرسپولیس در هفته دهم دروازه اش حتی از روی نقطه پنالتی هم باز نشد تا حالا به شکستن دو رکورد فوق العاده در استقلال نزدیک شود.

بی تردید در یکی دو دهه اخیر بهترین دروازه بان های استقلال وحید طالب لو و مهدی رحمتی بوده اند. دو سنگربانی که هیچ گاه آبشان با هم در یک جوی نرفت اما قهرمانی های متعددی را برای استقلال به ارمغان آوردند. هر کدام از این دو دروازه بان در برهه ای از حضورشان برای مدت زیادی دروازه استقلال را بسته نگه داشتند و رکوردهایی را به ثبت رساندند. رکوردهایی که حالا توسط یک دروازه بان جوان مورد حمله قرار گرفته است.

لیگ پنجم: وحید طالب لو

استقلال با سرمربی گری امیر قلعه نویی فصل خوبی را پشت سر گذاشت. آنها در فصلی که به مقام سوم دست پیدا کردند در درون دروازه خیال بسیار جمعی داشتند. وحید طالب لو بعد از اینکه در دقیقه 31 بازی با سپاهان در هفته هفتم گل خورد در 7 مسابقه بعدی دروازه خود را بسته نگه داشت و سرانجام در هفته پانزدهم در ورزشگاه حافظیه شیراز و در روزی که خواهر خود را از دست داده بود در دقیقه 30 توسط مهدی شیری گل خورد تا رکورد گل نخوردن هایش در عدد 690 باقی بماند.

لیگ دوازدهم: مهدی رحمتی

استقلال با هدایت امیر قلعه نویی در این فصل به آخرین قهرمانی خود در لیگ برتر دست پیدا کرد و مهدی رحمتی یکی از ارکان آن تیم بود. رحمتی بعد از اینکه در چارچوب هفته بیست و یکم در دقیقه 56 از مصطفی شجاعی گل خورد؛ در 5 مسابقه بعدی دروازه اش را بسته نگه داشت و سرانجام در هفته بیست و هفتم و در دقیقه 78 به وسیله سجاد مشکل پور دروازه اش مقابل نفت آبادان باز شد تا رکود گل نخوردنش در عدد 562 متوقف شود.

 لیگ هفدهم: 180 دقیقه تا تاریخ سازی

حالا حسینی به رکورد 518 دقیقه رسیده است. او در تعداد بازی بسته نگه داشته  مهدی رحمتی را گرفته اما از لحاظ دقیقه به اندازه یک نیمه از او عقب است. فاصله حسینی با وحید طالب لو به مراتب بیشتر است.  او اگر بتواند در دو بازی برابر صنعت نفت آبادان در ورزشگاه آزادی و استقلال خوزستان در غدیر اهواز گل نخورد طالب لو را هم پشت سر می گذارد و به بهترین آمار دست پیدا می کند و تاریخ ساز می شود.

رقابت با بیرانوند: دوشادوش گلر یک تیم ملی

همزمان با این درخش خیره کننده از طرف سید حسین حسینی، علیرضا بیرانوند هم در تیم رقیب توانسته نمایشی بسیار خوب داشته باشد. بیرانوند بعد از گلی که در دقیقه 85 بازی با سپاهان در هفته هفتم خورد حالا 545 دقیقه است که دروازه اش باز نشده است. پرسپولیس در هفته هشتم بازی نکرد و جدال هفته نهم با استقلال خوزستان هم بدون بیرانوند انجام شد. با این حال او از هفته دهم تا پانزدهم هیچ گلی نخورد تا به این رکورد برسد. باید دید در رقابت بین بیرانوند و حسینی کدام یک زودتر تسلیم می شوند. 

بی تردید در این روزها که صحبت از منقلب شدن و عدم احساس امنیت است؛ همانقدر که طرفداران استقلال بابت دروازه تیمشان به یمن وجود حسینی منقلب نمی شوند؛ مهدی رحمتی و وحید طالب لو باید بابت از دست رفتن رکوردشان منقلب شوند./ ایلنا