کدخبر: ۱۹۳۸۱۶ لینک کوتاه

کیم جونگ اون به پیروزی نهایی در رویارویی با آمریکا متعهد شد

رسانه‌های دولتی کره شمالی امروز (چهارشنبه) اعلام کردند، رهبر کره شمالی متعهد شده با زرادخانه اتمی‌اش که به سرعت در حال پیشرفت است در رویارویی نهایی با آمریکا پیروز شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در حالی که شخصا پذیرای دانشمندان و مقاماتی بود که در ساخت هواسونگ – ۱۵، پیشرفته‌ترین موشک بالستیک قاره پیمای پیونگ یانگ مشارکت داشتند، متعهد شد تا تسلیحات اتمی بیشتری بسازد.

موشک هواسونگ – ۱۵ که در تاریخ ۲۹ نوامبر به صورت آزمایشی پرتاب شد به شدت تحت مطالعه و بررسی تحلیلگران و مقامات دولتی بود تا بردی داشته باشد که بتواند آمریکا را هدف گیرد.

با این حال کارشناسان معتقدند، کره شمالی همچنان باید برای رسیدن به هدف نهایی‌اش یعنی هدف گرفتن کل خاک آمریکا برخی از مسائل فنی این موشک را ارتقا بخشند.

کیم جونگ اون گفت: دانشمندان و کارمندان به ساخت مدرن‌ترین تجهیزات و تسلیحات برای تقویت کمی و کیفی نیروی اتمی کشورمان ادامه می‌دهند.کره شمالی باید تسلیحات گوناگون بیشتری بسازد.

وی افزود: کره شمالی با موفقیت به عنوان قدرتمندترین نیروی نظامی و نیروی اتمی در جهان شناخته خواهد شد. صنعت دفاع ملی کره شمالی به توسعه خود ادامه خواهد داد و ما در رویارویی نهایی با امپریالیست‌های آمریکا پیروز خواهیم شد.

کیم جونگ اون در ادامه گفت: نیروی اتمی کره شمالی علی‌رغم بهای بالایی که می‌پردازد به تلاش‌های خود ادامه داده است.

در جریان این مراسم کیم جونگ اون شخصا مدال‌هایی را به افرادی که عملکرد بسیار صادقانه و عالی در زمینه علوم دفاعی داشته‌اند و برای اجرای برنامه دولت پیونگ یانگ در زمینه ساخت نیروی اتمی استراتژی تلاش کرده‌اند، تقدیم کرد.

به گفته رسانه‌های کره شمالی این مقامات و دانشمندان علاوه بر مدال، ساعت‌هایی را نیز دریافت کردند که نام کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، پدربزرگ و پدر کیم جونگ اون روی آنها نقش بسته بود.