واکنش میرسلیم به اظهارات روحانی درباره آلودگی هوا

کدخبر: 194821
تسنیم: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به اظهارات غیرتخصصی روز گذشته حسن روحانی درباره آلودگی هوا واکنش نشان داد.

سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و عضو هیات علمی مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر با اشاره به سخنرانی روز گذشته(سه شنبه، 28 آذر) در نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی درباره آلودگی هوا، گفت: من از جناب رئیس‌جمهور و سایر مسئولان استدعا مى‌کنم در مورد مسائلى که تخصص ندارند بدون مشورت با صاحب نظران خبره، اظهار نظر و موضع گیرى نکنند و آتش به جان مردم نزنند.

وی افزود: اولا فرض مى‌کنیم در دهلى و پکن و شهرهاى دیگر هم مصیبت آلودگى هوا وجود داشته باشد، تکثیر مشکل چه سودى در رفع مشکل ما دارد؟ ثانیاً در این امور به کشورهایى بنگرید که در جایگاه رفیع تر از ما قرار دارند و ببینید از 50 سال پیش تاکنون چه راهى را رفته‌اند که توانستند وضع مرگبار خود را اصلاح کنند، نه این که به کشورهایى نگاه کنند که بدتر از ما نتیجه ناآگاهى هاى خود را مى‌چشند.

میرسلیم در ادامه اظهار داشت: حتی در دولت اصلاحات نسبت به موضوع خطیر آلودگی‌ها، توصیه متخصصان شنیده شد و کارگروه تخصصى تشکیل شد و تدابیر فنى در همان دوران براى مقابله با آلودگی‌ها اندیشیده شد و موجب شد در یک مقطع زمانى آلودگی‌ها تا حدى مهار شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه همان کار  اولیه در دولت‌هاى بعدى جدى پیگیرى نشد، گفت: به دلیل نا آگاهى نسبت به اهمیت موضوع به جاى پذیرش مسئولیت و تقصیر، فرافکنى مى کنند.

وی افزود: من به همه مردم عرض مى‌کنم که مشکل آلودگى‌ها اصلا جنبه سیاسى ندارد و کاملا فنى است و راه حل‌هاى آن هم فنى  و اثبات شده و مشخص است  یعنى نیاز به اختراع ندارد. احتیاج به مرد کاردان و اراده عمل دارد. دولتمردان محترم با سخنان نسنجیده خود بر آلام مردم نیفزایند. اگر نمى‌خواهند کارى بکنند یا بلد نیستند، سکوت اختیار کنند تا احترامشان بیش از این نریزد.

به گزارش تسنیم، روز گذشته حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور درباره آلودگی هوای تهران، گفت: از تهران بدتر هوای پکن و مکزیکوسیتی است و مثل هوای تهران برخی شهرهای اروپایی است این معضلی است که با آن مواجه هستیم و باید آن را حل کنیم. 

همچنین عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست نیز درباره آلودگی هوا گفته بود "باید دعا کنیم باد بیاید تا آلودگی‌ها را جابه‌جا کند."

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما