کدخبر: ۱۹۵۶۲۲ لینک کوتاه

طرح قبرستان محله اجرا می شود!!!

امروز به دیدار یکی از مسئولان رفتیم تا درباره زلزله تهران با او گفت‌وگو کنیم.

ایسنا: سلام آقای مسئول

مسئول: سلام عزیزم

ایسنا: آیا برای زلزله بزرگ در تهران آماده هستید؟

مسئول: البته شما نباید به شایعه‌های فضای مجازی توجه کنید چون گسل‌ها تحت کنترل ما هستند اما بالاخره ما هم تمهیداتی اندیشیده‌ایم.

ایسنا: چه تمهیداتی اندیشیده‌اید؟

مسئول: ان‌شاءالله بعد از زلزله جنازه هیچ شهروند تهرانی روی زمین نخواهد ماند. ما تمهیدی اندیشیده‌ایم تا همه پیکرهای مردم عزیزمان بلافاصله در همان محل فوت دفن بشود.

ایسنا: یعنی چه؟

مسئول: ما طرحی به نام قبرستان‌محله را در دستور کار داریم تا بعد از زلزله مردم بتوانند پیکر جگرگوشه‌های‌شان را در همان محل زندگی‌شان دفن کنند؛ چون بعد از زلزله نه نعش‌کش کافی داریم و نه جا برای دفن این همه میت. پس تصمیم گرفتیم طرح قبرستان‌محله را اجرا کنیم.

ایسنا: این‌طوری که بعد از زلزله شهر قبرستان می‌شود.

مسئول: از همین الان دارید باعث تشویش اذهان عمومی می‌شوید. نکنید این کار را. ما می‌خواهیم بعد از زلزله هر کس از خانه‌اش بیرون آمد بتواند بر سر قبر نزدیکانش حاضر شود و فاتحه بخواند. این کار باعث توجه به مرگ در جامعه می‌شود. در ضمن ما تا ۲۴ ساعت هزینه‌ای بابت دفن از مردم نمی‌گیریم.

ایسنا: یعنی چه؟

مسئول: ما زمین مجانی را فقط برای فوت‌شدگان بر اثر زلزله می‌دهیم و اگر بعدا کسی بر اثر بیماری فوت کند باید برای دفن شدن در قبرستان محله پول بدهد.

ایسنا: پس مردم همان در زلزله بمیرند بهتر است؟

مسئول: به عنوان یک خدمتگزار عرض می‌کنم که اگر زلزله بالای شش ریشتر باشد، بهتر است که شهروندان عزیز در همان ثانیه‌های اولیه بمیرند و قبر مجانی برنده بشوند. زنده ماندن در شرایط پس از زلزله بسیار دشوار است. می‌دانید آب قطع است، دستشویی نیست...

ایسنا: از این که وقت‌تان را در اختیار ما قرار دادید تشکر می‌کنم.

مسئول: من هم از این که وقتم را در اختیار شما قرار دادم از خودم تشکر می‌کنم.

رضا ساکی