کدخبر: ۱۹۸۳۷۹ لینک کوتاه

شوت با ارزش برای سرخ ها

در هفته بیستم رقابت های لیگ برتر، گسترش فولاد در حالیکه با یک گل از پرسپولیس پیش بود، در ثانیه های پایانی مغلوب شوت سیامک نعمتی شد تا این دیدار با تساوی به پایان برسد.

دیدار تیم های گسترش فولاد و پرسپولیس گرچه با تساوی یک بر یک تمام شد، اما گل نعمتی را باید با ارزشتر از گل تیم مهمان به حساب آورد زیرا ارمغان شوت سیامک نعمتی برای سرخپوشان تهرانی، فقط یک گل نبود، بلکه این شوت هم نتیجه بازی را به تساوی کشاند و هم چند رکورد و حدنصاب را از چنگ حریف درآورد؛ رکوردهایی که فقط چند ثانیه تا تثبیت آنها باقی مانده بود.

نعمتی چنان شوتی را روانه دروازه گسترش فولاد کرد که دو امتیاز را از چنگ تبریزی ها درآورد؛ دو امتیازی که می توانست گسترش را حداقل تا پیش از بازی های فردا، دو رده بالاتر نگه دارد.  

گسترش فولاد پس از پنج باخت متوالی توانست از پرسپولیس برانکو امتیاز بگیرد؛ این تیم تنها یک بار توانسته برانکو را مغلوب کند اما گل نعمتی فرصت کسب دومین سه امتیاز را از این تیم گرفت.

فیروز کریمی که تا پیش از این دیدار، دو برد متوالی مقابل پرسپولیس به دست آورده بود، با به ثمر رسیدن گل نعمتی نتوانست در کسب پیروزی برابر سرخپوشان تهرانی هت تریک کند.

برد بازیکنان فیروز کریمی در برابر سرخپوشان، پنجمین برد این مربی با پنج تیم مختلف برابر سرخپوشان را رقم می زد که این اتفاق رخ نداد.

فرناندو دخسوس از جمله دروازه بان های بسیار خوب خارجی در تاریخ لیگ برتر شناخته می شود؛ دروازه بانی که با عملکرد درخشان و ثبت ۱۸ کلین شیت یکی از عوامل مهم قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم بود. اما با این همه، دخسوس تا کنون برابر پرسپولیس موفق به کلین شیت نشده و در این بازی در آستانه ثبت اولین کلین شیت بود که نعمتی این فرصت را هم از او گرفت.