کدخبر: ۱۹۹۸۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رونمایی از کیا اپتیما مدل ۲۰۱۹ + عکس

عصرایران: انتظار می‌رود یک نسخه ارتقاء یافته از کیا اپتیما در اواخر سال جاری میلادی به بازارهای جهانی به ویژه آمریکای شمالی برسد. این اتفاق تقریبا سه سال پس از نمایش نسل چهارم این خودرو در نیویورک رخ می دهد.

تا وقوع این رویداد زمان زیادی باقی مانده است، به همین دلیل کیا سدان سایز متوسط خود در نسخه k5 را در بازار داخلی (کره جنوبی) به نمایش درآورد. پیش‌نمایش این خودرو در کره حکایت از بهبود نسل‌های آتی کیا اپتیما دارد.

اپتیما 2019

در نگاه اول به خودرو، متوجه جلو پنجره جدید کیا می‌شوید. از همان جلو پنجره‌ها که به امضای طراحی کیا در مدل‌های جدیدش تبدیل شده و به پوزه ببر مشهور است. جلوپنجره از طرفین به چراغ‌های DRLs LED با فناوری جدید می‌رسد و در عین حال یکپارچگی سپر با چراغ‌های LED حفظ شده است. 

در نمای عقب نیز با دیفیوزرهای جدید و چراغ‌های بازطراحی شده روبه‌رو هستیم که شکل و شمایلی جدید را برای خودرو رقم زده‌اند. در نمای خارجی چرخ‌های آلیاژی جدید نیز زیبایی بصری تازه‌ای را برای خودرو ایجاد کرده‌اند.

اپتیما 2019

تغییرات زیادی در داخل کابین به چشم نمی‌خورد، اما شاهد ارتقای سامانه اطلاعات و سرگرمی خودرو هستیم. فرمان خودرو نیز دستخوش تحولات شده و تریم‌های ارائه شده در خودرو جذابتر از قبل ارائه شده‌اند.

کیا؛ اپتیمای K5 2019 خود را با دو نوع موتور ارائه خواهد کرد که شامل یک گزینه 1.6 لیتری توربو و یک مدل درون‌سوز 2 لیتری می‌شود. موتور توربو با گشتاور 265 نیوتن‌متر 177 اسب‌بخار توان دارد و موتور 2 لیتری با گشتاور 194 نیوتن‌متر حدود 160 اسب‌بخار قدرت تولید خواهد کرد. البته انتخاب مشتریان به دو گزینه ختم نخواهد شد و یک انتخاب LPG با موتور 2 لیتری با 148 اسب‌بخار با گشتاور 194 نیوتن‌متر نیز در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت.

اپتیما 2019

احتمال دارد نسخه‌ای ویژه از اپتیمای 2019 با موتور 2.4 لیتری برای آمریکای شمالی نیز ساخته شود. با این وجود موتورهای 1.6 لیتری نیز در آمریکا از محبوبیت برخوردار خواهند شد.