کدخبر: ۲۰۰۱۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ولخرجی انگلیسی ها و بی پولی ایتالیایی ها در بازار خرید فوتبالیست

در ماهی که تیم‌های لیگ برتر جزیره برای خرید بازیکنان جدید رکورد زدند، ایتالیایی‌ها یکی از کم رونق‌ترین بازارهای خرید و فروش زمستانی تاریخ سری A را تجربه کردند.

باشگاه‌های دسته اول فوتبال ایتالیا (سری A) در پنجره نقل و انتقالات تابستان سال 2018 رقمی تنها معادل 50 میلیون یورو صرف خرید بازیکن کردند که این رقم تقریباً یک دهم رقمی است که تیم‌های لیگ برتر انگلیس در همین مدت برای تقویت تیم‌های‌شان هزینه کردند.

انتقال ماتئو پولیتانو به ناپولی می‌توانست گران‌ترین جابجایی فوتبال ایتالیا در زمستان سال 2018 باشد اما این بازیکن ایتالیایی در نهایت نتوانست راهی ورزشگاه سن‌پائولو شود.

طبق آمارهای منتشر شده در نشریه گاتزتا دلواسپورت ایتالیا، تیم‌های سری A زمستان امسال رقمی معادل 50 میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کرده‌اند که البته تنها 20 میلیون یوروی آن هزینه خالص بوده و مابقی این رقم را آنها از طرق فروش بازیکن تأمین کرده‌اند.

فعال نبودن تیم‌هایی مانند یوونتوس، اینتر، رم، لاتزیو، میلان و ناپولی برای خرید بازیکنان گران قیمت در زمستان سال جاری در حالی که مهمترین بازیکن وارد شده به نراتزوری، رافینیا قرض داده شده به نراتزوری بوده، مهمترین دلیل پایین بوده رقم خریدهای زمستانی سری A است.

این در حالیست که طبق اعلام نشریه دلوسیت تیم‌های لیگ برتر انگلیس در ماه ژانویه امسال به تنهایی 492.5 میلیون یورو بازیکن جدید خریده‌اند که اگر این رقم را به خریدهای تابستانی آنها اضافه کنیم، مجموع خریدهای آنها در فصل 18-2017 به بیش از 2 میلیارد یورو می‌رسد.

سری A از حیث خرید بازیکن در ماه ژانویه نه تنها از لیگ برتر انگلیس بلکه از لالیگا هم پایین‌تر است چرا که رقم ثبت شده در حساب لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا به لطف انتقال 160 میلیون یورویی فیلیپه کوتینیو از لیورپول به بارسلونا،271 میلیون یورو است.