کدخبر: ۲۰۰۱۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیشرفت کلی استقلال با شفر

از زمان ورود شفر به باشگاه استقلال این تیم به پیشرفت های چشمگیری دست یافته و همین عاملی شده که مدیران این تیم در صدد تمدید قرارداد او باشند.

روزی که وینفرد شفر استقلال را تحویل گرفت، این تیم در رده یازدهم جدول قرار داشت. استقلال در آن مقطع از 8 بازی خود، صاحب 2 برد، 2 مساوی و 4 باخت شده بود. 4 گل زده، 8 گل خورده، تفاضل گل 4- و امتیاز 8 دیگر آمارهایی بود که استقلال قبل از ورود شفر در لیگ برتر ثبت کرده بود. به عبارت دیگر استقلال قبل از شفر، میانگین 25 درصد برد، 25 درصد مساوی، 50 درصد باخت، 0.5 گل زده و یک گل خورده در هر بازی و میانگین یک امتیاز از هر بازی را ثبت کرده بود. اما امروز و پس از 13 بازی در لیگ برتر با سرمربی آلمانی، تمام این آمارها بهتر شده است و در واقع استقلال با شفر به طرز چشمگیری از هر نظر پیشرفت کرده است.

استقلال با شفر در 13 بازی، 6 برد، 6 مساوی و یک باخت کسب کرده است. تعداد گل‎های زده و خورده این تیم با شفر به ترتیب 19 و 2 است و امتیازات این تیم در زمان سرمربی آلمانی به 24 امتیاز از 13 بازی رسیده است. به عبارت دیگر استقلال با شفر در بازی‌های خود آمار 46 درصد برد، 46 درصد مساوی و 7 درصد باخت شده است. میانگین گل زده آبی‎‌ها با شفر به 1.46 و میانگین گل خورده این تیم هم به 0.15 گل در هر بازی رسیده است و سرانجام استقلال با شفر از هر بازی به طور میانگین 1.8 امتیاز گرفته است.

همانطور که مشخص است استقلال با شفر علاوه بر این که زیباتر و چشم‌نوازتر از دوره منصوریان بازی می‌کند، حتی از لحاظ آماری هم در تک تک آیتم‌ها پیشرفت کرده و آمار قابل قبولی برجای گذاشته است.