کدخبر: ۲۰۰۸۶۶ لینک کوتاه

آمریکا صلاحیت ندارد یک میانجی بی‌طرف باشد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در فستیوال «قدس پایتخت جوانان اسلامی» که در رام الله برگزار شده بود تأکید کرد که آمریکا دیگر صلاحیت ندارد یک میانجی بی‌طرف در پرونده فلسطین باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که مردم فلسطین تصمیم گیرنده اصلی هستند و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را نخواهند پذیرفت زیرا این شهر عربی، اسلامی و مسیحی است.

عباس در جریان فستیوال قدس پایتخت جوانان اسلامی که در مقر ریاست تشکیلات خودگردان در رام الله برگزار شده بود تأکید کرد که قدس پایتخت جوانان مسلمان و مسیحی است ک دولت آمریکا دیگر صلاحیت ندارد میانجی بی‌طرفی باشد. وی افزود: کسی به جای ما تصمیم گیری نخواهد کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که دست‌های ما برای صلح از طریق مذاکرات دراز است و ضمن تأکید بر حمایت از جنگ علیه تروریسم در سراسر جهان گفت که تاکنون هیچ‌ دعوتی برای مذاکره را رد نکرده است.

وی افزود: تاکنون ۷۰۵ قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل و ۸۶ قطعنامه در شورای امنیت در خصوص فلسطین تصویب شده است اما حتی یکی از ‌آنها اجرایی نشده‌ است. عباس تأکید کرد وقتی اسرائیل تحت حمایت دیگران قانون را زیر پا می‌گذارد فایده قانون بین المللی و سازمان ملل چیست؟

وی در پایان گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین با وجود چالش‌های موجود، مسیر آشتی ملی را ادامه خواهد داد و تأکید کرد که امکان وجود دولتی در غزه وجود ندارد در عین حال  وجود دولت فلسطینی بدون غزه هم غیر ممکن است.