کدخبر: ۲۰۱۰۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ضرغامی میزبان زم شد + عکس

عزت الله ضرغامی در تازه ترین صبحانه کاری خود میزبان حجت الاسلام زم بود.

عزت الله ضرغامی در کانال خود نوشت:

حاج آقای زم پیشکسوت عرصه هنر در جمهوری اسلامی است. دوره طولانی مدیریت و پدری او در حوزه هنری فراموشی شدنی نیست. بسیاری از نام آوران و بزرگان سینما و شعر و ادبیات انقلاب اسلامی و آثار برجسته‌شان در این مجموعه و در آن دوران به ثمر رسیده است.

نگاه خاص او به مقوله فرهنگ و هنر مخالفان و منتقدان جدی هم دارد.

مصاحبت و همنشینی او همیشه برایم شیرین و مفید بوده است، هر چند که معمولاً در روش‌ها و نحوه برخورد با این مقوله با هم اختلاف نظر داشته‌ایم.

ضرغامی

در دوره معاونت سینمایی‌ام در ارشاد نتوانستم با او همکاری خوب و مؤثری داشته باشم و حتی انرژی و توانمان تا حدی صرف خنثی کردن دیگری شد!!

امروز حرف‌های زیادی برایم داشت. شنیدن قرائت‌های متفاوت نسبت به پدیده‌های پیرامونی همواره مفید و راهگشاست.

.پی نوشت

فیلم سینمایی «آدم برفی» از تولیدات ارزشمند حوزه هنری بود که به دلیل خودداری ایشان ا ز انجام پاره‌ای اصلاحات، در دوره مدیریت من امکان اکران نیافت.

اگر من و او هر کدام یک قدم عقب نشینی می‌کردیم، مشکل حل می‌شد.

آدم برفی بسیار مورد توجه و علاقه رهبری معظم هم قرار گرفت. سفارش ویژه ایشان را هم به دنبال داشت، البته با این تبصره که چارچوب‌های قانونی و نظارتی هم رعایت شود. وظیفه داشتم که نظرات اصلاحی شورای قانونی اکران را در حداقل ممکن رعایت کنم.

اینکه نهایتاً من و ایشان نتوانستیم با یک همکاری ساده، توصیه مهم ایشان را عملی کنیم، هنوز آزارم می‌دهد. گذشته چراغ راه آینده است.