کدخبر: ۲۰۲۸۱۷ لینک کوتاه

ادامه اعتراض سیاسی در محیط فوتبال!

علی رغم اینکه اتحادیه فوتبال انگلستان به سرمربی منچستر سیتی هشدار داده بود که وارد فضای سیاسی نشود اما این مربی به هشدار آنها توجهی نخواهد کرد.

طبق اعلام برخی منابع خبری در انگلیس، سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی باز هم قصد دارد به فعالیت‌های سیاسی‌‌اش در خصوص استقلال‌طلبی ایالت کاتالونیا ادامه دهد.

پپ گواردیولا برای بازی دیشب تیمش برابر آرسنال در جام اتحادیه فوتبال انگلیس برای چندمین بار از نوار زرد رنگ معروفش که نشانه اعتراض او به حبس زندانیان سیاسی ایالت کاتالونیا است روی لباسش استفاده کرد.

بعد از ممانعت دولت اسپانیا از برگزاری همه‌پرسی استقلال ایالت کاتالونیا و به دنبال آن دستگیری برخی از عوامل برگزاری این همه‌پرسی، گواردیولا نه تنها از این حرکت دولتمردان اسپانیایی انتقاد کرد و آن را غیرقانونی خواند بلکه از ماه نوامبر سال گذشته به نشانه اعتراض به حبس جوردی سانچس و جوردی کیکسارت (دو تن از اعضای دولت کاتالونیا که در ماه اکتبر به دلیل فعالیت برای برگزاری همه پرسی زندانی شدند) با چسباندن یک نوار زرد رنگ به لباسش در کنار زمین بازی حضور پیدا می‌کرد.

گواردیولا روز جمعه به خاطر این حرکتش که نوع تبلیغ سیاسی محسوب می‌شد از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس توبیخ شد چرا که نقض قوانین مربوط به پوشاک مربیان در فوتبال انگلیس است.

با این حال طبق اعلام منابع خبری شبکه ESPN گواردیولا برای بازی تیمش برابر آرسنال در ورزشگاه ومبلی که مقر اتحادیه فوتبال انگلیس هم هست، بار دیگر نوار زرد را به پیراهنش چسباند. این در حالیست که اتحادیه فوتبال انگلیس دوبار به صورت رسمی به گواردیولا در این خصوص هشدارداده است. در همین حال شنیده می‌شود که هزاران تن از هواداران سیتی هم قصد دارند در حمایت از سرمربی تیم‌شان در بازی های آینده روی لباس‌های خود نوار زرد بچسبانند.