آیا سران 3 قوه به‌خاطر احمدی‌نژاد به مجمع تشخیص مصلحت نمی روند؟ / واکنش ها

کدخبر: 204251
روزنامه شرق: روزنامه جوان دیروز نوشت که خبرهای متواتر حاکی از آن است که سران سه‌ قوه در سه جلسه پی‌در‌پی مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور نیافته‌اند. به نوشته این روزنامه اصولگرا، پیشینه حضور نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور بعضا حضور نمی‌یافته است، اما رؤسای مجلس و دستگاه قضا منظم‌تر بوده‌اند. هم از تحلیل‌‌ها و هم از اخبار چنین برمی‌آید که عدم‌ حضور آنان در جلسات مجمع در اعتراض به حضور احمدی‌نژاد است.

ایسنا در همین ارتباط از مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت، پرسش‌ کرده که انصاری گفته است: «خود سران سه قوه یا دفاتر آنها باید پاسخ‌گوی این موضوع باشند؛ اما پیش از این هم پیش‌ آمده که به دلیل مشغله کاری نتوانسته‌اند به طور منظم در جلسات مجمع شرکت کنند.

اینکه علت عدم ‌حضور سران سه ‌قوه در چند جلسه اخیر مجمع به دلیل حضور آقای احمدی‌نژاد است یا نیست را نمی‌دانم. این موضوعی است که خود سران سه قوه یا دفاتر آنها باید درباره‌اش اظهارنظر کنند که من هم چنین‌ چیزی از آنها نشنیده‌ام یا در رسانه‌ای چنین اظهارنظرهایی منسوب به آنها منتشر نشده است.

این موضوع بیشتر حدس‌و‌گمان رسانه‌ای است و برای صحت‌و‌سقمش حتما باید خود سران محترم سه ‌قوه یا دفاتر آنها اعلام نظر کنند. من نفیا یا اثباتا در ارتباط با این مسئله نمی‌توانم اظهارنظر کنم». این عضو مجمع ‌تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: اگر سران سه ‌قوه به‌گونه‌ای زمانشان را تنظیم کنند که بتوانند حداقل در جلسات اصلی مجمع به طور منظم شرکت کنند، به نظر می‌رسد که به نفع کشور و مطلوب است».

عزت‌الله ضرغامی، رئیس پیشین صداوسیما، هم به این ‌ماجرا واکنش نشان داد و در کانال تلگرامی‌اش نوشت: «شایعات روزهای اخیر در مورد عدم‌ شرکت سران قوا در جلسه مجمع، به دلیل اعتراض به حضور آقای احمدی‌نژاد با هیچ ‌معیاری قابل‌پذیرش نیست. شایسته است که آقایان با حضور خود در جلسه بعدی یا تکذیب این شایعات، حرمت حکم و توقع رهبری معظم از آنان را نگه دارند. مهم‌ترین مصلحت نظام فهم و درک مصالح کشور و ترجیح آن بر منافع فردی و گروهی و سیاسی است. اعضای محترم مجمع‌ تشخیص مصلحت نظام، به‌ویژه رؤسای قوا، باید آیینه تمام‌نمای این هویت باشند».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما