کدخبر: ۲۰۶۲۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیس در آستانه شکایت از طارمی به فیفا

مهلت مهدی طارمی برای پرداخت بدهی ۱۰۰ هزار دلاری به باشگاه پرسپولیس تمام شده و در صورت شکایت باشگاه پرسپولیس به فیفا جریمه ۲۰۰ هزار دلاری در انتظار وی خواهد بود.

مهدی طارمی پس از آنکه حاضر به تمدید قرارداد نشد از سوی باشگاه پرسپولیس به تیم الغرافه قطر منتقل شد.

برانکو هم به دلایلی تمایل به ادامه حضور طارمی نداشت و شرط او تمدید قرارداد طارمی بود. طارمی تن به این موضوع نداد و باشگاه هم او را ترانسفر کرد.

طبق توافقنامه ای که بین الغرافه، طارمی و باشگاه پرسپولیس به امضا رسید، طارمی چهار تعهد به باشگاه پرسپولیس داده بود. مهم ترین تعهد پرداخت ۵۰۰ هزار دلار از سوی باشگاه الغرافه به پرسپولیس بود که خبر واریز این مبلغ به حساب باشگاه پرسپولیس از سایت نود منتشر شد اما گرشاسبی به خاطر این که طلبکاران به باشگاه هجوم نیاورند این خبر را تایید نمی کرد تا اینکه در نهایت از هزینه کردن این ۵۰۰ هزار دلار و تسویه حساب با الغرافه خبر داد.

 همچنین باشگاه الغرافه متعهد شد که از محل درآمد ۲۰۰ هزار دلاری حضور طارمی در مرحله گروهی جام جهانی هیچ مبلغی دریافت نکند. این در حالی بود که الغرافه به واسطه حضور ۵-۶ ماهه طارمی می توانست حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار دریافتی  داشته باشد.

قرار بود ۱۰۰ هزار دلار هم به ایجنت واسطه این نقل و انتقال پرداخت شود و طارمی متعهد شده ۵۰ درصد سهم باشگاه پرسپولیس را هم خودش بپردازد اما ظاهرا هنوز این مبلغ را به ایجنت مربوطه پرداخت نکرده است.

یکی از چهار تعهد طارمی این بود که از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین مهلت دارد ۱۰۰ هزار دلار به باشگاه پرسپولیس پرداخت کند. امروز آخرین روز مهلت طارمی بود و او هنوز چنین اقدامی نکرده است و مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس هم عنوان کرده الغرافه بدهی خود را پرداخت کرده اما طارمی این کار را نکرده است.

در این باره مطلع شدیم طبق توافقنامه ای که  امضا شده در صورتی که طارمی این ۱۰۰ هزار دلار را پرداخت نکند، باید جریمه ۲۰۰ هزار دلاری هم بپردازد.

در صورتی که طارمی طی روزهای آینده این پول را پرداخت نکند باشگاه پرسپولیس به فیفا شکایت خواهد کرد و خیلی راحت می تواند به جای ۱۰۰ هزار دلار، ۳۰۰ هزار دلار دریافت کند.

باید دید مشکل طارمی و ایجنت قطری حل شده است یا خیر. طارمی باید ۱۰۰ هزار دلار به این ایجنت هم پرداخت کند./ وب سایت نود