کدخبر: ۲۰۸۸۸۳ لینک کوتاه

محیط‌بانان البرزی به جلیقه ضدگلوله مجهز شدند + عکس

ايسنا : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از تجهیز محیط‌بانان استان به جلیقه ضدگلوله خبر داد و گفت: با وجود بحران‌ها و چالش‌های زیست محیطی بویژه در عرصه‌های طبیعی، برخورداری نیروی انسانی از ابزارهای مناسب باید در اولویت قرار گیرد.

فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، گفت: با پیگیری فرمانده محترم یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، برای نخستین بار در کشور جلیقه ضدگلوله با هدف حفاظت از جان و افزایش قدرت محیط‌بانان در زمان رو به رو شدن با شکارچیان متخلف و افراد سودجو و قانون‌شکن تامین و در بین محیط بانان بویژه محیط بانان البرز توزیع شد.

حکیمی افزود : علاوه بر خطرات جانی ناشی از عوامل طبیعی، سقوط از صخره، مارگزیدگی و ... یکی از عوامل اصلی تهدیدکننده جان محیط بانان، مواجه شدن با شکارچیان غیرمجاز و تیراندازی از سوی آنها بود که نتیجه این مواجهه، تقدیم تعداد ۱۲۰ شهید محیط بان است.

وی ادامه داد: این محیط‌بانان به دلیل دلسوزی و حفاظت از طبیعت و حیات وحش کشور، جان خود را از دست داده و به درجه رفیع شهادت در راه حفاظت طبیعت نائل شده اند.

حکیمی اظهار داشت: همواره تاکید ما به محیط‌بانان این بوده که به منظور حفاظت از جان خود و هموطنان، به محض مشاهده فرد متخلف سعی نکنند از آخرین راهکار یعنی استفاده از سلاح استفاده کنند چون هدف ما پیشگیری از تخلفات شکار و صید و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و حیات وحش بوده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا از شکارچیان عزیز نیز درخواست داریم ضمن پایبندی به قوانین موضوعه با محیط بانان زحمتکش در امر حفاظت از حیات وحش همکاری و مشارکت کنند.

حکیمی در ادامه با اشاره به کمبود تجهیزات مورد نیاز محیط بانان گفت: خوشبختانه نگاه مسئولین ارشد سازمان این است که با تامین بودجه لازم، محیط‌بانان با آخرین تجهیزات روز و مورد نیاز در امر حفاظت از طبیعت و حیات وحش برخوردار باشند چرا که با وجود بحران‌ها و چالش‌های زیست محیطی بویژه در عرصه‌های طبیعی، برخورداری نیروی انسانی از ابزارهای مناسب باید در اولویت قرار گیرد.

4