کدخبر: ۲۰۸۹۵۴ لینک کوتاه

هدیه موشکی اسد به پوتین

منبع موثقی در وزارت دفاع سوریه از هدیه جدید بشار اسد به ولادیمیر پوتین پرده برداشت. در طول حملات موشکی ۱۴ آوریل، ۲ موشک کروز آمریکایی که منفجر نشده بودند، به روسیه واگذار شدند.

سوریه دو موشک کروز منفجر نشده آمریکایی را به روسیه واگذار کرد. به گزارش اسپوتنیک ، یک منبع در وزارت دفاع سوریه ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان کرد این موشک ها بامداد 14 آوریل هنگام حمله موشکی امریکا به دمشق پیدا شدند و در وضع خوبی قرار دارند.

روز 14 آوریل آمریکا و متحدانش ، به بهانه حمله شیمیایی ارتش سوریه به شهر دوما در این کشور بیش از 100 موشک به سوریه شلیک کردند.این موشک ها از دو ناو نیروی دریایی آمریکا دردریای سرخ، از هواپیما های تاکتیکی بر فرار حوضه دریای مدیترانه و همچنین توسط بمب افکن های B-1B از منطقه التنف شلیک شدند. حمله به تاسیسات نظامی و کشوری سوریه از ساعت 3 و42 دقیقه تا ساعت 5 و ده دقیقه 14 آوریل به وقت محلی طول کشید. سامانه های دفاع هوایی سوریه 71 فروند از موشک های کروز غربی را قبل از رسیدن آنها به اهداف خود منهدم کردند.

پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود.